مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت :

لرستان خبر: مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت : دو دانش آموز خرم آبادی در کنکور سراسری سال93 رتبه های چهارم و ششم کنکور سراسری رشته علوم تجربی را کسب کردند.

لرستان خبر،ˈگودرز کریمی فر ˈ روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این دو دانش آموز در مرکز آموزشی فرزانگان شهرستان خرم آباد تحصیل کرده اند ،افزود :در سالتحصیلی گذشته 10هزار و 790 دانش آموز پیش دانشگاهی در استان لرستان وجود داشته است.
 

کریمی فر گفت : در سال تحصیلی گذشته در رشته علوم تجربی شش هزار و 421 دانش آموز ،در رشته علوم انسانی دو هزار و 247 دانش آموز ، در رشته علوم ریاضی دو هزار و 23 دانش آموز و در رشته علوم و معارف اسلامی 99 دانش آموز مشغول به تحصیل بوده اند.
 

وی تصریح کرد : بیشترین اقبال دانش آموزان لرستانی در رشته علوم تجربی بوده که انتظار می رود با اجرای سیاست توسعه متوازن رشته های تحصیلی این مسئله با نیاز و بازار کار رشته ها تا حدود زیادی تنظیم شود .
 

مدیر کل اموزش و پرورش لرستان با اشاره به کسب رتبه سوم کنکور سراسری در رشته علوم تجربی سال قبل توسط دانش آموز مرکز استعدادهای درخشان شهید بهشتی شهرستان بروجرد گفت: لرستان این استعداد را دارد که در کنکور سراسری و میادین علمی و فرهنگی سرآمد باشد و باید با برنامه ریزی منسجم و هدفمند این توان بالقوه را به فعلیت رساند .

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات