مدیرکل آموزش و پرورش لرستان:

لرستان خبر: مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان گفت: تقویت پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی، برگزاری آزمون‌های پیشرفت تحصیلی در 3 مقطع تحصیلی، برگزاری آزمون در بین مدیران مدارس، نظارت کیفی بر کلاس‌های فوق برنامه از جمله برنامه‌های آموزش و پرورش لرستان است.

به گزارش لرستان خبر، گودرز کریمی‌فر عصر امروز در همایش تجلیل از دانش‌آموزان برتر شهرستان بروجرد اظهار داشت: با توجه به این‌که اساس آموزش و پرورس انسان‌سازی بوده و معلم پرورنده روح و روان آدمی است بنابراین آموزش و پرورش جعبه سیاه جامعه محسوب می‌شود.

 

وی افزود: مدیران با ایده دانش‌آموزان نخبه و معلم خلاق دانش‌آموزی خلاق تربیت می‌کند چراکه خلاقیت مهارتی قابل یادگیری است و داشتن اندیشه خوب موفقیت معلمان را در امر آموزش تضمین می‌کند.

 

مدیر آموزش و پرورش لرستان عنوان کرد: در سند تحول بنیادی آموزش و پرورش، مهم‌ترین عنصر، اندیشه بارور معلم و دانش‌آموز است و در این مسیر معلمی که دارای اندیشه خوب باشد و اندیشه خوب را نیز پرورش دهد، می‌تواند به موفقیت دست یابد.

 

وی با اشاره به کشف استعدادهای دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی به عنوان سیاست مهم آموزش و پرورش، تصریح کرد: باید در آموزش و پرورش عمل‌گرایی جایگزین شعارگرایی شود.

 

کریمی‌فر بیان کرد: در آوزش و پرورش عناصری نظیر اراده، محبوبیت، مهارت‌های علمی و پشتکار همراه با تجربه از جمله عناصر مهم و مؤثر در تقویت مدیریت مدیران در سطوح مختلف باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: استفاده از معلمان خوب و ارتقاء کیفیت آموزشی در مدارس در راستای تحقق اهداف آموزش و پرورش از جمله سیاست‌های مهم این نهاد است چرا‌که معلم خوب است که می‌تواند دانش‌آموزانی خودباور و خداباور را پرورش دهد.

 

مدیر آموزش و پرورش لرستان گفت: تقویت پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی، برگزاری آزمون‌های پیشرفت تحصیلی در سه مقطع تحصیلی، برگزاری آزمون در بین مدیران مدارس، نظارت کیفی بر کلاس‌های فوق برنامه از جمله برنامه‌های آموزش و پرورش لرستان است.

 

وی افزود: از دیگر برنامه‌های قابل توجه این نهاد، برگزاری آزمون‌های تخصصی از مدیران مدارس به منظور تقویت مهارت‌های علمی در مدیران، برگزاری کیفی دوره‌های ضمن خدمت و استفاده از تجارب دیگران در آموزش و پرورش است.

 

کریمی‌فر بیان کرد: آموزش و پرورش مصمم است، یادگیری عمیق، کیفی و مطلوب را جایگزین یادگیری حافظه‌محور و سطحی کند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات