معاون آموزش‌وپرورش لرستان در گفت‌وگو با لرستان خبر:

لرستان خبر: معاون آموزش‌وپرورش لرستان گفت: 320 طرح پژوهشی توسط دانش آموزان لرستانی به دبیرخانه استانی جشنواره جوان خوارزمی ارسال شد که از این تعداد 15 اثر به مرحله کشوری راه یافت.

اسد اله کریمی در گفت‌وگو با لرستان خبر، اظهار داشت: داوری هفدهمین جشنواره جوان خوارزمی در لرستان که از 20 خرداد آغازشده بود، امروز به پایان رسید و 15 اثر از دانش‌آموزان پژوهشگر لرستانی به مرحله کشوری راه یافت.

 

وی افزود: درمجموع 320 طرح پژوهشی توسط دانش آموزان لرستانی به دبیرخانه استانی جشنواره جوان خوارزمی ارسال شد که امسال تعداد ورودی ثبت‌نام در سامانه دبیرخانه جشنواره خوارزمی نسبت به سال گذشته 35 درصد رشد داشته است.

 

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش لرستان عنوان کرد: جشنواره خوارزمی در 16 محور برگزار شد که غیر از این محورها، شرکت‌کنندگان مجاز به فعالیت در زمینه‌های دیگر هم بودند تا محدودیتی برای انتخاب موضوع وجود نداشته باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: برگزیدگان جشنواره از تمام شهرستان‌های استان لرستان انتخاب‌شده بودند و این بیانگر عدم تمرکزگرایی در حوزه فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی آموزش‌وپرورش استان است.

 

کریمی تصریح کرد: از مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره خوارزمی می‌توان به حمایت مادی و معنوی از دانش آموزان خلاق و پژوهشگر، توسعه و تعمیق روحیه پژوهش، نوآوری، ایجاد زمینه لازم برای شکوفایی، پرورش و هدایت استعدادها و خلاقیت‌های نوجوانان و جوانان اشاره کرد.

 

وی تأثیرگذاری علم در رفع نیازهای جامعه را مستلزم کاربردی بودن آن دانست و بیان کرد: ارزش بخشیدن به دستاوردهای علمی و فنی نوجوانان و جوانان و آماده‌سازی نسل جوان برای ورود به میدان رقابت‌های علمی و فنی، مهم‌ترین راهبرد مدیران در آموزش‌وپرورش است.

 

انتهای پیام/ت

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات