حواشی جالب نمایشگاه فن بازار؛

هواپیمای بدون سرنشین توسط فرید ترابی از دانشجویان استان لرستان، شبیه‌سازی و در نمایشگاه فن بازار لرستان نیز از آن، رونمایی شد.

به گزارش لرستان خبر، فرید ترابی در مورد ویژگی های هواپیمای طراحی شده اظهار داشت: این هواپیمای بدون سرنشین که 920 گرم وزن دارد، قابلیت فیلم‌برداری با ماکسیمم سرعت 250 کیلومتر در ساعت را دارد.

 

وی افزود: این هواپیما که به تأیید پارک علم و فناوری رسیده، توان نیم ساعت پرواز دارد و گردش موتور آن 43 هزار و 200 دور در دقیقه است که ساخت آن، یک سال و نیم به طول انجامیده است.

 

دانشجوی مهندسی تکنولوژی الکترونیک دانشگاه فنی و حرفه‌ای پسرانه خرم‌آباد بابیان اینکه هیچ تسهیلاتی برای ساخت این هواپیما که دو میلیون و 500 تومان هزینه‌بر بوده، دریافت نکرده است، عنوان کرد: این طرح به نوعی شبیه‌سازی یک هواپیمای واقعی است و اصول کاری یک هواپیمای واقعی را نشان می‌دهد.

 

وی با اشاره به طراحی پرینتر سه‌بعدی، تصریح کرد: یکی دیگر از طرح‌هایی که در این نمایشگاه از آن رونمایی شده، پرینتر سه‌بعدی است که در صنایع پزشکی، آموزش و صنعت می‌تواند کارایی‌های زیادی داشته باشد.

 

ترابی با اشاره به دریافت مبلغ چهار میلیون تومان تسهیلات از دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای ساخت این دستگاه پرینتر، خاطرنشان کرد: به‌ واسطه این دستگاه می‌توان هر طرح سه‌بعدی طراحی‌شده روی نرم‌افزار را به‌ صورت سه‌بعدی چاپ کرد.

 

دومین نمایشگاه فن بازار استان لرستان  چهاردم آذر ماه همزمان با هفته پژوهش و فناوری در محل دانشکده اقتصاد دانشگاه لرستان بر پا شد و علاقه‌مندان تا 18 آذر ماه می‌توانند از این نمایشگاه بازدید کنند.

منبع:تسنیم

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات