نماینده ولی فقیه در دلفان:

لرستان خبر: امام جمعه دلفان گفت: نگاه مسئولان به فرهنگ باید نگاه تمدنی باشد نه اینکه سطحی و برای رفع تکلیف کردن باشد و این نیازمند شناخت بر مقتضیات تمدن اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین سید جعفر هاشمی نژاد در گفت  و گو با خبرنگار لرستان خبر در   دلفان ، اظهار کرد: همه مردم در هر موقعیتی که هستند باید خود را موظف بدانند در زمینه تحقق شعار سال گام های اساسی و محکمی بردارند و مدیریت جهادی را به طور عملی انجام دهند.
وی با تاکید بر اینکه با ارتقای فرهنگ می توانیم ایران را به رشد و توسعه در جهان  برسانیم افزود: اقتصاد و فرهنگ باید به عنوان دو هدف اصلی و مهم در راستای تغییرات اقتصادی و فرهنگی در عرصه های مختلف مورد توجه کارگزاران و مسئولان نظام و ملت سرافراز ایران اسلامی باشد.
امام جمعه دلفان بیان کرد: اگر بخواهیم در نبرد اقتصادی بزرگی که در پیش رو دارم پیروز شویم و حماسه اقتصادی محقق شود  باید مسئولان مدیریت جهادی را سرلوحه کار خود قرار دهند.
وی تصریح کرد:   تنها راه تحقق بخشیدن به شعار توجه ویژه مردم و مسئولان به این مهم است.
حجت الاسلام هاشمی نژاد گفت: شعار مهم و راهبردی مقام معظم رهبری بر پایه معیارهای دینی و تمدن اسلامی در عصر حاضر انجام گرفته است  و هم اکنون اقتصاد یکی از ارکان مهم جامعه و تمدن اسلامی و اساسی ترین ابزار تمدنی هر جامعه ای محسوب می شود.
وی افزود: نگاه ما به فرهنگ باید نگاه تمدنی باشد نه اینکه سطحی و برای رفع تکلیف کردن باشد و این نیازمند شناخت بر مقتضیات تمئن اسلامی است.
وی با تاکید بر اینکه هویت فرهنگی، مایه پیروزی و اقتدار ایران اسلامی است عنوان کرد:   متولیان فرهنگ نباید تنها اسم فرهنگی بودن را یدک بکشند، بلکه باید در عمل ثابت کنند که فرهنگی هستند.
وی افزود: کار فرهنگی نیاز به برنامه ریزی عمیق و مدون دارد و صرف کارهای شعاری راه به جایی نمی برد.
امام جمعه دلفان افزود: فرهنگ هر کشور هویت آن کشور است که اگر ضربه ای به آن وارد شود به هویت آن کشور ضربه وارد می شود.
حجت الاسلام هاشمی نژاد     گفت: برای اینکه در برابر ناتو فرهنگی دشمن موفق عمل کنیم باید بر معارف ناب اسلامی تکیه کنیم. چراکه این معارف برخواسته از فطرت ما است.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات