حاشیه های تکان دهنده در یک نمایشگاه فرهنگی

لرستان خبر: یکی از نکاتی قابل توجهی که در این دوره از نمایشگاه به چشم می خورد، رواج بی حجابی و بی بندوباری است.

به گزارش لرستان خبر، بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب در حالی از دهم اردیبهشت در مصلی تهران کار خود را آغاز کرده است که بسیاری از کارشناسان فرهنگی امید داشتند باتوجه به نگرانی های رهبری در عرصه فرهنگ و نامگذاری سال جدید بر اساس همین نگرانی ها، وزارت ارشاد نظارت بیشتری بر کتب عرضه شده در این نمایشگاه صورت دهد که خبار واصله از نمایشگاه طی روزهای گذشته نشان می دهد که این انتظار برآورده نشده است.

 

وزیر ارشاد در حالی پس از سخنرانی مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با انتشار بیاینه ای به اظهارات رهبری لبیک گفت که پس از آن متاسفانه نه تنها شاهد هیچ اقدام عملی از سوی وی نبودیم بلکه در خوش بینانه ترین حالت باید مدعی شد که همان روند گذشته در وزارت ارشاد در حال پیگیری است.

 

عرضه کتب دراویش گنابادی، فروش کتب مارکسیستی و نویسندگان چپ گرا، دعوت از شاعران جریان فتنه ۸۸توسط غرفه انجمن شاعران ایران، فروش آثار شخصی صفیعلی شاه آخرین قطب سلسله صفیعلی شاهی، فروش کتاب هایی با موضوع داستان های بازی ممنوعه، عرضه کتابی با عنوان " زن، رهایی از وابستگی به مردان"   که عنوان کتاب از شعار " زنان فمنیست آسمانی" گرفته شده است و… تنها بخش کوچکی از حواشی انحرافی و غیراخلاقی در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب است.

 

اما یکی از نکاتی قابل توجهی که در این دوره از نمایشگاه به چشم می خورد، رواج بی حجابی و بی بندوباری است. نکته جالب تر زمانی است که تذکر مامورین گشت ارشاد به بدحجابان و بی حجابان مورد انتقاد نیز قرار می گیرد و با این روند باید اذعان نمود که وزارت ارشاد نه تنها در آزمون سرنوشت ساز نمایشگاه کتاب پذیرفته نشده، بلکه بسیاری از امیدها را نیز ناامید کرد.

 

ارشاد در حالی برگزاری نمایشگاه کتاب را در دستور کار خود داشت که پس از نامگذاری سال جدید بنام اقتصاد و فرهنگ، این نمایشگاه مهمترین آزمون پیش روی آن بود اما تا کنون اخبار واصله از مصلی تهران خوشایند نبوده و باید اذعان نمود که ارشاد در فرهنگ سازی در بستر مناسبی چون نمایشگاه کتاب ناموفق عمل کرده است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات