مدیرکل ارشاد لرستان:

لرستان خبر: مدیرکل ارشاد لرستان گفت: امسال از تئاترهایی با دورن مایه بومی استان که بتواند استقبال عموم جامعه و سلیقه های مختلف را جلب کند حمایت می شود.

به گزارش لرستان خبر از دلفان، حجت الاسلام علی اسماعیلیان امروز در جشن اردیبهشت تئاتر ایران در دلفان اظهار کرد: برای حمایت از فرهنگ بومی لرستان نمایشنامه های بومی نویسندگان این استان را خریداری می کنیم.

وی افزود: در لرستان در حوزه تئاتر و نمایش استعداد های بسیار زیادی وجود دارد و کسب عنوان برتر نمایشنامه های نویسندگان لرستانی در جشنواره فیام فجر نشان دهنده این واقعیت است.

حجت الاسلام اسماعیلیان بیان کرد: نمایشنامه نویسان لرستانی که متون نمایشی فاخر و برجسته در ارتباط با فرهنگ، اجتماع و آداب و رسوم لرستان بنویسند می توانند آثار خود را به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان عرضه کنند تا حمایت شوند.

مدیر کل ارشاد لرستان اظهار کرد: راه یابی آثار نمایشی هنرمندان لرستانی به جشنواره فجر سال گذشته نشان دهنده پیشرفت لرستان در زمینه تئاتر و بازیگری است.

وی با اشاره به ارتقاء سطح تحصیلات هنری در لرستان تصریح کرد: مشکل اساسی تئاتر لرستان که مانع از پیشرفت در این حرفه می شود کمبود اعتبار است که همین امر سبب شده هنرمندان این حرفه به خوبی مورد حمایت قرار نگیرند.

حجت الاسلام اسماعیلیان افزود: هدف از برگزاری همایش اردیبهشت تئاتر ایران در دلفان تجلیل از فعالان و پیشکسوتان تئاتر لرستان و ایجاد فضای صمیمیت بین هنرمندان بوده است.

وی گفت: امسال از تئاترهایی با دورن مایه بومی استان که بتواند استقبال عموم جامعه و سلیقه های مختلف را جلب کند حمایت می شود.

انتهای پیام/

اخ

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات