همزمان با هفته معلم/

لرستان خبر: همزمان با هفته معلم در مراسمی با حضور امام جمعه، فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان دلفان خانواده ۵ معلم شهید در این شهرستان تجلیل شدند.

به گزارش لرستان خبر از دلفان، در این مراسم که همزمان با هفته معلم برگزار شد از 6 نفر از معلمان پیشکسوت ، خانواده 5 معلم شهید ، 17 معلم نمونه شهرستانی و 1 یک معلم نمونه استانی تجلیل شد .

محمد جهانی مدیر آموزش و پرورش دلفان در ابتدای این مراسم در سخنانی به نقش کلیدی معلم در فضای جامعه اشاره و اظهار کرد:  نقش معلم در نظام تعلیم و تربیت به عنوان چراغ راه بشر و ادامه دهنده راه پیامبران و انبیای الهی است.

وی افزود: معلم به عنوان الگویی برای جامعه بشری به ویژه دانش آموزان است  که تمام حرکات این قشر دلسوز می تواند به عنوان الگو مورد توجه قرار گیرد.

مدیر آموزش و پرورش دلفان بیان کرد: نقش معلم، نقشی اساسی و مهم است که خداوند پس از خود و انبیای الهی آنرا برعهده معلمان به عنوان هدایتگران بشر نهاده که باید از این ودیعه الهی به بهترین نحو استفاده شود.

 

جهانی تصریح کرد: نخبگان ، صاحب نظران و اصحاب قلم، آموزش و پرورش را در اجری سیاست های وزارت آموزش و پرورش یاری کنند.

وی عنوان کرد:  دهها رتبه یک رقمی و دو رقمی در کنکور سال گذشته و 28 نفر قبولی همکاران فرهنگی در کنکور دکترا نشانه رشد و بالندگی آموزش و پرورش در دلفان است.

 

حجت الاسلام سید جعفر هاشمی نژاد امام جمعه شهرستان دلفان نیز با اشاره به نقش و جایگاه معلم در جامعه بشری اظهار کرد: نقش و جایگاه معلم در جامعه همانند انبیاء در زمان خود است  و  فرهنگیان باید  با استفاده صحیح از جایگاه خود در جهت رشد و ارتقاء جامعه گام بردارند .

 

امام جمعه دلفان با بیان آیات و احادیثی افزود: تعلیم و تربیت بحثی فراموش نشدنی است و نخستین معلم عالم خلقت خداوند است.

 

در پایان مراسم با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از معلمان نمونه شهرستان و پیشکسوتان فرهنگی و خانواده شهدای معلم تقدیر شد .

انتهای پیام/ ب

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات