عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: قدرت روز افزون ایرن در دنیا آمریکا و اوباما را وادار به مذاکرده است و آنها خواهان مذاکره با ما هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق نوری لحظاتی پیش در جمع اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و شورای اداری لرستان با بیان اینکه وقتی که ملتی به این خوبی و رهبری با این درایت و تیزبینی داریم نباید دلواپس باشیم اظهار کرد: به جای اینکه مذاکره کنندگان کشورمان را تقویت کنیم و دلداری دهیم تا با خیال راحت آنچه که مورد نظر مقام معظم رهبری است را در مذاکرات پیاده کنند مکتب دلواپسی راه انداختیم و بعضی می‌خواهند زودتر از امام تصمیم بگیرند که مطمئن باشید هر کسی زودتر از امام عصر خود تصمیمی بگیرد تحلیلش غلط از آب بیرون می‌آید.

رئیس بازرسی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه باید با تمام توان سربازان و افسران جبهه سیاسی کشورمان را در مذاکرات حمایت کنیم گفت: امروز آمریکا به دنبال مذاکره با ما است نه ما و اگر عده‌ای «عمداً سهو» می‌کنند و زودتر از موقع پیش‌بینی و نتیجه‌گیری می‌کنند باید ملت دلواپس نباشد وقتی که رهبری با این درایت و خوبی داریم و ملتی به این اندازه شجاع و وفادار داریم آنچه که اتفاق می‌افتد خیر جامعه و ایران اسلامی در ‌آن رقم می خورد.

حجت‌الاسلام ناطق نوری با بیان اینکه 35 سال است در بطن این انقلاب بودم تحلیلم این است که اوباما بسیار آدم باهوشی است افزود: همین که در یک ملت نژادپرست، یک سیاه‌پوست برمی‌خیزد و تمام مراحل آکادمیک علمی را طی می‌کند و بر کرسی سناتوری می‌نشیند و در نهایت در همین ملت نژادپرست به ریاست جمهوری می‌رسد مطمئناً آدم گیج و گنگی نیست و اشتباهات جمهوری‌خواهان را تکرار نمی کند.

وی افزود: جمهوری‌خواهان نادان بودند و جنگ را با آن همه هزینه به آمریکا تحمیل کردند و عایده‌ای به جز ویرانی برای دیگر کشورها و هزینه بیشتر برای خود آمریکا ندارد اما اوباما به این جمع‌بندی رسیده است که راهی به جز مذاکره با ملت ایران ندارد چرا که می‌بیند پس از اینکه افغانستان را ویران کرد نفوذ و قدرت ایران در آنجا بیشتر شد و یا اینکه صدام را خلق کرد و عراق را ویران کرد قدرت و نفوذ ایران بیشتر شد.

وی بیان کرد: در هر کجا در منطقه نظر بیندازند به وضوح ردپا و نفوذ ایران را به وضوح می‌بینند؛ در سوریه، لبنان، عراق، افغانستان و دیگر کشورهای عربی و اسلامی هزینه می‌کنند و ویرانی به بار می‌آورند اما نفوذ و محبوبیت جمهوری اسلامی بیشتر می‌شود و این یعنی اوباما می‌داند که فشار 8 سال جنگ و فشار 35 سال تحریم مردم ایران را مقاوم‌تر از گذشته کرده است و این کشور هنوز با قدرت و قوت سر جایش باقی است که البته عوارضش را تحمل کردیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: در زمان قاجار بدون هیچ جنگ و خونریزی و بدون هیچ فشاری 17 شهر و استان کشور را مفت و مجانی تقدیم کردند و در زمان خاندان بی‌عرضه پهلوی نیز بدون هیچ گونه جنگ و تهدیدی یک استان استراتژیک را از دست دادیم اما در جنگ 8 ساله با آن همه حمله ناجوانمردانه در طول 8 سال که به جد تمام دنیا بر سر ما ریخته بودند به لطف خدا و با وحدت و همدلی که در بین مردم بود یک وجب از خاک کشور را از دست ندادیم.

حجت‌الاسلام ناطق نوری تصریح کرد: در این بین ما باید مذاکره کنندگانمان را برای دستیابی به بهترین نتیجه حمایت کنیم و دلگرمشان به حمایت مردم کنیم چرا که نباید مذاکره کنندگان به انفعال بیفتند.

وی با انتقاد از پیشگامان مطرح کننده مکتب دلواپسی گفت: گویا عده‌ای انقلابی‌تر از انقلابی‌ها هستند و می‌خواهند زودتر از امام تصمیم بگیرند و زودتر از مذاکرات به نتیجه برسند و شاید نمی‌دانند که ما خدا و ایدئولوژی داریم و با وحدت کلمه توانسته‌ایم تمام فتنه‌ها و جریانات 35 ساله‌ای که در کمین انقلاب بودند را خنثی کنیم فقط به یک دلیل آن هم اینکه دست خدا بر سر جماعت است و هر جا وحدت کلمه وجود داشته باشد در سایه توجهات و عنایات الهی این ما هستیم که پیروز و سربلند از میدان بیرون می‌آییم.

رئیس بازرسی دفتر مقام معظم رهبری با تشریح دیدگاه خود نسبت به مسائل و مشکلات لرستان گفت: لطف مردم لرستان به شخص بنده زبانزد  است و البته دلاوری‌ها و وفاداری‌های این مردم نیز در طول تاریخ انقلاب اسلامی بر همگان ثابت شده است.

وی افزود: قبل از انقلاب و در ابتدای انقلاب مردم لرستان همیشه پیشگام و پیشرو تظاهرات‌ و اعتراضات بودند و در ثبات پس از انقلاب نیز همین گونه عمل کردند به گونه‌ای که در جریان اتفاقات زمان بنی‌سعد یکی از قوی‌ترین استان‌هایی که ایستاد و حمایت قاطعانه کرد همین استان لرستان بود و در 8 سال دفاع مقدس نیز بدون توقع عاشقانه و مردانه جنگیدند.

حجت الاسلام ناطق‌نوری با بیان اینکه آن وقت با این همه پتانسیل بالقوه، این نرخ بالای بیکاری حق مردم لرستان نیست افزود:  این همه جاذبه و ظرفیت خوب برای گردشگری و سرمایه‌گذاری در این استان نباید مغفول بماند و جوانانش بیکار باشند.

وی افزود: خوشبختانه امروز استانداری که در این استان زمام امور را بر دست دارد اساساً اجرایی فکر می‌کند و عملیاتی عمل می‌کند و خوشبختانه هیچ کاری با جریانات و اتفاقات سیاسی ندارد و فقط کارشناسانه می‌اندیشد و عمل می‌کند که مردم مسئولان استان باید از این فرصت نهایت استفاده را داشته باشند و با حمایت‌ها و پشتیبانی‌های خود از برنامه‌های کارشناسی شده ایشان لرستان را از این تلاطم بیکاری نجات دهند.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات