گزارش لرستان خبر از روز شهرستان دلفان به نام حماسه و ایثار /

لرستان خبر: امروز نخستین همایش گرامیداشت روز شهرستان دلفان به نام حماسه و ایثار در سالروز عملیات غرور آفرین حاج عمران با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

 

به گزارش لرستان خبر، ابتدای امسال به کلیه استان ها و شهرستان ها ابلاغ شد که هر شهرستان یک روز مهم را که یک اتفاق مهم و بزرگ اسلامی، ارزشی و انقلابی در آن رخ داده را مشخص و تعیین کند، تا در تقویم شهرستان ماندگار شود.

در شهرستان دلفان نیز امروز همزمان با سالروز برگزاری عملیات غرورآفرین حاج عمران نخستین همایش گرامیداشت شهدای این عملیات در دلفان با حضور برخی از نمایندگان لرستان در مجلس شورای اسلامی و برخی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

 

DSC01000

انگیزه اصلی انقلاب دفاع از ارزش ها بوده است

بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد و از جانبازان 8 سال دفاع مقدس اظهار کرد: ما موظفیم که از پدران و مادران شهدایی که اکنون در بین ما نیستند یاد کنیم، پدران و مادرانی که حتی پیکر مطهر فرزندان شهیدشان را ندیدند و حسرت داشتن یک قبر نیز در دلشان مانده است همچنین آزادگان عزیز این شهرستان، وجود مبارکشان را ارج می گذاریم و امیدواریم که انشاالله در آینده نیز سربازانی برای ولایت باشند.

DSC00865

وی افزود: ما دو جبهه بیشتر نداریم و اصرار داریم که این را بگوییم و تکرار کنیم، یک جبهه را حق و جبهه دیگر باطل است که هر جبهه ای پرچمی دارد، علمداری دارد، امامی دارد و روشی و  ما باید تکلیف خودمان را مشخص کنیم که وابسته به کدام  جبهه  هستیم.

 

بیرانوند  با اشاره سخنان امام علی(ع) تصریح کرد: حضرت امیر می فرماید: اگر کار انسان خوردن و خوابیدن باشد پس چه فرق بین انسان و سایر موجودات  است  و این جنگ تحمیلی نشان داد که ملت ما در طول تاریخ پای کدام علم ایستاده اند، ما انقلاب کردیم و انگیزه اصلی انقلاب دفاع از ارزش ها بود.

DSC00986

 

ملت ما برای نان و مسکن انقلاب نکرد

 

نماینده مردم بروجرد در مجلس بیان کرد: مگر کسی برای نان و مسکن جان خود را به مخاطره می اندازد؟ کدام انسان است که برای نان اجازه دهد انگشتی از او قطع کنند، ما برای هدفی بزرگتر، برای گسترش بندگی خدا در زمین انقلاب کردیم، محمل این انقلاب ایران بود، پرچمدار این انقلاب امام خمینی (ره) بود، سربازان این انقلاب کسانی بودند که سال 42  حضرت امام فرمود، سربازان من هنوز در گهواره اند.

 

وی اظهار کرد: به بهانه اینکه ما گفتیم «الله» تمام شیاطین دست به کار شدند و صدام عفلقی، مرتد، بعثی را تحریک کردند تا به ما حمله کند، پلید ترین عنصری که بر روی زمین بود آن روزها تحریک شد  و به ما حمله کرد تا این علم را از دست علمدار به زیر آورد، چه شد؟ چه کسی پیروز شد؟

DSC01011

بیرانوند افزود: آن زمان دست ما و جیب ما خالی بود اما دل های ما مالامال از ایمان به پروردگار بود، از شهرها و روستاهای ما شیر مردانی برخاستند و شیر زنانی حمایت کردند و به جبهه ها شتافتند.در شرایطی که تمام ابر قدرت های دنیا صدام را تجهیز کرده بودند و ما را تحریم کرده بودند، به ما  سیم خاردار هم نمی دادند و تنها با تکیه بر قدرت ایمان پای حرف امام ایستادیم و نتیجه آن شد که ما امروز عزتمند و عزیز هستیم و دشمنانمان بعضاً  پاره پاره شدند و بعضاً در انتظار سقوط شان هستیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: این عزت به برکت ایثار، پایمردی و رشادت شهدایی است که ما اینجا نظاره گر تصاویرشان هستیم. این شهدا ی عزیز می گویند که ما در روزگار غربت دین در زمانی که نه رساله داشتیم و نه اسلحه ولی پای حرف دین ایستادیم، ما به ابراهیم خلیل اقتدا کردیم ابراهیمی که در زمان جوانی به تنهایی در مقابل کفر ایستاد.

DSC00880

هدف از همایش تجدید پیمان با شهداست

 

سرهنگ حسین محمدی فر فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دلفان نیز در این مراسم اظهار کرد: امروز دور هم جمع شده ایم که یاد و خاطر شهدا را بنا به دستور رهبر و مولایمان  و بنا به وظیفه دینیمان زنده نگه داریم  و بار دیگر با شهدا و ولایت فقیه تجدید پیمان نماییم که  ما تا آخرین قطره خون می ایستیم و راه روشن و نورانی آنان را ادامه خواهیم داد و قدر دان خانواده های  معزز آنان و کلیه ایثارگران هشت سال دفاع مقدس می باشیم

 

DSC00952

وی با اشاره به چند نکته پیرامون روز شهرستان دلفان که تحت روز حماسه و ایثار نام گذاری شده است،  بیان کرد: همانطور که مستحضر هستید در انقلاب شکوهمند ایران اسلامی و در طول هشت سال دفاع مقدس حوادث مهمی در اقصی نقاط این کشور بزرگ رقم خورده است حوادثی که یادآور رشادت ،شهامت،شهادت، و ایثار  و از خود گذشتگی مردم انقلابی  می باشد. در ابتدا سال جاری به کلیه استان ها و شهرستان ها ابلاغ شد که هر شهرستان یک روز مهم را که یک اتفاق مهم و بزرگ اسلامی ،ارزشی و انقلابی در آن رخ داده  و می تواند  تاثیر گذار در عرصه ها و ابعاد گوناگون اجتماعی فرهنگی و ارزشی  باشد را مشخص و تعین ،تا در تقویم شهرستان ماندگار شود بلافاصله در شهرستان  مشورت و رایزنی هایی  بعمل آمد.

 

DSC00901

محمدی فر افزود:نظر اکثر بزرگان و ستاد روز شهرستان بر این شد که رخداد شهادت 20 نفر از رزمندگان شهرستان دلفان در عملیات غرور آفرین حاج عمران که بیشترین فراوانی را داشتند تحت عنوان روز حماسه و ایثار انتخاب شد.

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات