در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ازنا مطرح شد/

لرستان خبر: امام جمعه ازنا با انتقاد از حداقل بودن اعتبارات فرهنگی گفت: چگونه با دست خالی می شود کار فرهنگی کرد در حالیکه مسئله عمده در امور فرهنگی اعتبارات فرهنگی است.

به گزارش لرستان خبر از ازنا، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا هراتی مطلق در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان ازنا پس از توصیه به تقوای الهی مسئله ربا را در آیات 161-160 سوره نساء مورد تفسیر و بررسی قرار داد اظهار کرد: عمل ربا چنان شنیع است که امتهای گذشته هم آنرا حرام می دانستند و این آیات یکی از دلائل عذاب قوم یهود را اخذ ربا می داند.

وی با اشاره به دیدار مردم ایلام با مقام معظم رهبری افزود: مقام معظم رهبری در دیدار مردم ایلام فرمودند: مسئولان به دنبال حل مشکلات اقتصادی مردم هستند اما باید فکرها را منسجم کرد و راه درست را تشخیص داد. لذا باید منویات ایشان  در باب اقتصاد مقاومتی جامه عمل پوشیده شود و مسئولان با مدیریت جهادی تلاش کنند و نسبت به رفع موانع اقتصادی عمل نمایند.

 امام جمعه شهرستان ازنا بیان کرد: پیشرفت ایران اسلامی مرهون رهنمودهای مقام معظم رهبری است و  اگر امروز ما در زمینه های هسته ای ، دفاعی، داروئی پیشرفت داشته ایم با درایت و ابتکار ایشان  بوده است.

وی با اشاره به ضرورت مبارزه با تهاجم فرهنگی  تصریح کرد: امروز چند صد شبکه ماهواره ای فارسی، دین و مذهب و فرهنگ ما را نشانه گرفته اند و مسئولان فرهنگی باید در مقابل اینگونه تحرکات ساکت ننشینند.

حجت الاسلام والمسلمین هراتی مطلق  با انتقاد از حداقل بودن اعتبارات فرهنگی گفت : چگونه با دست خالی می شود کار فرهنگی کرد در حالیکه مسئله عمده در امور فرهنگی اعتبارات فرهنگی است.

امام جمعه شهرستان ازنا با اشاره به مذاکرات هسته ای بیان کرد: تیم مذاکره کننده با توکل بر خدا و توسل به ائمه طاهرین (ع) عزت و سربلندی ایران را مد نظر داشته باشند و از تهدیدهای دشمن نهراسند زیرا که راه برون رفت از توطئه های دشمن توکل بر خدا است.

انتهای پیام/ ب

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات