افتتاح نمایشگاه عکس ارتحال امام /

لرستان خبر: رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد در مراسم افتتاح نمایشگاه نگاه دلباختگان گفت: نمایشگاه مذکور مجموعه عکس از مراسم سوگواری و عزاداری مردم ولایی بروجرد در سال 1368 همزمان با ارتحال امام (ره) است که عکاس مخاطب امروز و مخاطب دیروز را مورد خطاب قرار داده و به زیبایی قصه دلدادگی ملت به رهبر خود را به نمایش نهاده است .

لرستان خبر: نمایشگاه عکس با عنوان ˈ نگاه دلباختگانˈ روز شنبه با حضور جمعی از مسوولان فرهنگی بروجرد در مجتمع فرهنگی هنری دکتر زرینکوب این شهرستان دایر شد.

 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: نمایشگاه مذکور مجموعه عکس از مراسم سوگواری و عزاداری مردم ولایی بروجرد در سال 1368 همزمان با ارتحال امام (ره) در شهرستان بروجرد و گروه های عاشق امام این شهرستان که به تهران عزیمت کرده اند را تشکیل می دهد.
 

ˈ نادر ارجمندیˈ افزود: عکس های به نمایش گذاشته در این نمایشگاه توسط عکاس خبری ˈمحمدرضا شماعیˈ در آن ایام ثبت و ضبط شده و برای اولین بار در یک مجموعه نمایشگاهی در قالب 50 قطعه عکس در معرض دید عموم قرار گرفته است.

 

وی اضافه کرد: این نمایشگاه تا 22 خرداد ماه برای بازدید علاقمندان دایر است.

 

وی هدف از برپایی این نمایشگاه را تجدید بیعتی دوباره با امام راحل(ره) و اشنایی بیش از پیش جوانان با بنیانگذار جمهوری اسلامی دانست و افزود: تبیین ویژگی های شخصیتی امام راحل توسط همراهان امام برای نسل جوان ضروری است و متولیان فرهنگی باید با برنامه های متنوع فرهنگی و دینی تلاش کنند تا منابع موجود که بیان کننده تاریخ انقلاب و فراز و نشیب های مبارزات جوانان و نسل های سه دهه و ماقبل آن است به جوانان معرفی شود.

 

ارجمندی افزود: نسل جوان باید با مطالعه ، مشاهده و تحقیق و آگاهی از اهداف مبازرات مردمی که برای به ثمر نشستن انقلاب زحمت کشیده اند بخصوص رهبری هوشیارانه بنیانگذار جمهوری اسلامی و زوایای زندگی گهر بار ایشان، با آرمان های امام راحل آشنایی بیشتری بیابند .
 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات