امام جمعه بروجرد:

لرستان خبر: امام جمعه بروجرد پاسداری از ارزشهای اسلامی را از دیگر معیارهای فرهنگ اسلامی دانست و افزود: دولت و مسوولان نظام در قبال فرهنگ دینی باید احساس مسولیت داشته و نظام سیاسی و دولت باید علاوه بر دنیای مردم برای آخرت آنها نیز تلاش نمایند.

به گزارش لرستان خبر، حجت الاسلام والمسلمینˈحسن ترابیˈ روز شنبه درجلسه شورای فرهنگ عمومی بروجرد افزود: حساسیت داشتن نسبت به دین و ارزشهای دینی ، احساس مسوولیت در برابر هتک حرمت به دین و بی تفاوت نبودن نسبت به مسایل دینی ، همان غیرت دینی است.
 

وی اضافه کرد: در سالی که بنام اقتصاد و فرهنگ نامگذاری شده باید اهداف و راهکارهای تحقق این شعار را بدانیم تا بر اساس آن تصمیم گیری شود.
 

امام جمعه بروجرد پایبندی به فرهنگ ایرانی را مهم دانست و افزود: پایبندی احاد جامعه به فرهنگ اسلامی می تواند ملت را به اهداف عالیه اش برساند و سبب پیشرفت در جامعه شود.
 

حجت الاسلام والمسلمین ترابی افزود: اگر مردمی نسبت به فرهنگ خود پایبند نباشند در ارزیابی و الگو پذیریها دچار اشتباه شده و زمینه برای وابستگی فرهنگی و افول فرهنگی خودشان را فراهم می کنند.
 

معاون امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان نیز دراین جلسه به برنامه های فرهنگی تصویب شده در استان اشاره کرد و گفت: بیش از 10 برنامه فرهنگی از سوی کشور برای استان تصویب شده که با تامین بودجه عملی خواهند شد.
 

حجت الاسلامˈاحمدرضا غلامیˈ افزود: برگزاری دوره آموزشی سبک زندگی اسلامی خانواده ها، طرح نیابت طلاب جوان از ائمه جماعات مسن ، اعزام مبلغات جهادی به روستاها ، بیان احکام و پاسخ به شبهات دینی، اعزام مبلغان به هیاتهای مذهبی از جمله این برنامه ها می باشدکه تماما با محوریت مسایل دینی و مذهبی انجام می شود.

 

در ادامه نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی بر ساماندهی برنامه های اوقات فراغت دانش آموزان تاکید کردو گفت: در تابستان ارتباط 50 هزار دانش اموز با مدرسه ها قطع می شود که باید با تشکیل کارگروهی برای ساماندهی آنها برنامه ریزی غنی انجام داد.ˈبهرام بیرانوندˈ در ادامه خواستار برخورد حاکمیتی با افراد هنجار شکن و بد حجاب در تابستان شد و افزود: در بحث سفرهای تابستانی باید به رعایت حجاب و عفاف نیز تاکید شود زیرا در برخی شهرها گزارشات کشف حجاب بطور سازماندهی شده ارایه شده که باید جلوی ادامه این رویه گرفته شود.
 

در این نشست مطالبی پیرامون مسایل فرهنگی شهرستان بیان شد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات