رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی همدان:

لرستان خبر: رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی همدان گفت: امروزه کشورهای غربی به دنبال ترویج شبکه‎های کودک و نوجوان هستند. زیرا می‎خواهند فکر کودکان ما را از پایه غربی بسازند، بنابراین مسئولان باید توجه خود را به این موضوع دو چندان کنند.

لرستان خبر، سعید نظری سه‌شنبه شب در جلسه سبک زندگی اسلامی در تحقق شعار سال و تاکید بر مولفههای فرهنگی در خرم‌آباد اظهار داشت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری میفرمایند شبکههای ماهوارهای گنداب فسادی است که تیرهای زهرآلود خود را به سمت کشورها پرتاب میکند، بنابراین آثار و عواقب شبکههای ماهوارهای باید به اطلاع خانوادهها برسد.

 

وی افزود: متاسفانه غرب برخی از بازی‌ها و انیمیشنهای را تولید میکند که برای کودکان و نوجوانان ما تهییج‌کننده است و این نوع بازیها در کشور ما پرفروش میشوند.

 

نظری ادامه داد: بنا بر تحقیقاتی که انجام میشود، 20 سال طول میکشد، تا یک تصویر تهیج کننده از ذهن جوان یا نوجوان ما پاک شود، این در حالی است که متاسفانه برخی از فیلمهایی که امروز در بازار ما به فروش میرسد، تهیج کننده و کاملا غربی است.

 

رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی همدان اظهار داشت: تبلیغات و ساخت این‌گونه فیلم‏ها و سریالهای ماهوارهای گوشهای از جنگ نرم هستند که باید مورد توجه قرار گیرد. هدف اصلی شبکههای ماهوارهای تغییر نگرش و الگوی ایرانی اسلامی، تغییر نوع بینش سیاسی و اقتصادی و... برای جوانان و مردم ما است.

 

نظری تصریح کرد: 32 هزار و 140 شبکه ماهوارهای در دنیا وجود دارد که 18 هزار آن قابل دریافت است. 146 شبکه ماهوارهای در ایران به وضوح قابل دریافت است، 150 شبکه فیلمهای سینمایی، 250 شبکه کودک و نوجوان، 380 موسیقی، 300 شبکه تبلیغ و ترویج ادیان، 235 شبکه مبتذل، 74 شبکه مد و تبلیغ لوازم آرایش هستند.

 

این استان دانشگاه اضافه کرد: اختلافات خانوادگی، بدحجابی، تبلیغ تنوع‌طلبی، نهادینه کردن بلوغ زودرس و... از مهمترین پیامدهای ماهوارهای هستند.

 

نظری بیان داشت: با توجه به اینکه امروزه غذایی مانند پیتزا به یکی از غذاهای لذیذ برای کودکان ما تبدیل شده، اینها همگی ناشی از تلاش آمریکا و غرب برای تغییر نوع رفتار، فرهنگ و... ما است.

 

این پزشک و کارشناس متذکر شد: تغییر فرهنگ همه مردم جهان به سمت غرب و آمریکا است، بنابراین صدا و سیمای ما وظیفه دارد، به دنبال ساخت برنامههای متنوع و جذاب برود.

 

رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی همدان تصریح کرد: دشمن همواره به دنبال سست کردن ایمان، تقوا، معرفت، پایههای یک نظام و تبدیل فرصتها به تهدید است و در این راستا تمام تلاش خود را به کار میگیرد. ترویج فساد، فحشا، از بین بردن روحیه جهاد و ایثار و... از دیگر اهداف آنهاست که در این خصوص با حمایت برنامههای ماهوارهای از هیچ تلاش دریغ نمیکند.

 

این استاد دانشگاه عنوان داشت: امروزه یکی از مسائلی که در برنامههای ماهوارهای به شدت دیده میشود، خیانت مرد به زن و همسران به همدیگر است، بنابراین وظیفه ما اطلاعرسانی درست به خانوادهها، جوانان و... است تا پیامدهای آن را نیز بدانند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات