فرماندار شهرستان دورود:

لرستان خبر: فرماندار شهرستان دورود با بیان اینکه پرداخت زکات تنها مخصوص اسلام نیست و در دین مسیح نیز به پرداخت زکات اشاره و توصیه شده است، زکات را یک آزمون مادی و معنوی خواند و تصریح کرد: پرداخت زکات موجب نزدیک شدن طبقات اجتماعی و از بین رفتن فقر و ایجاد عدالت اجتماعی می‌شود.

لرستان خبر،  ماشاالله نعمتی عصر امروز در همایش سالانه زکات در شهرستان دورود ضمن گرامیداشت فرارسیدن ایام ماه رمضان، با بیان اینکه ماه مبارک رمضان نزد خداوند متعال از بهترین ماه‌ها است و همه ما را به ضیافت خود دعوت کرده است، با اشاره به فریضه دینی زکات، اظهار داشت: زکات یکی از دستورات خداوند و یکی از فروع دین است.

 

وی با بیان این مطلب که 32 آیه در قرآن در خصوص زکات آمده است، ادامه داد: از این تعداد در 27 آیه فریضه زکات در کنار نماز آمده است که این نشان از اهمیت این فریضه الهی است.

 

فرماندار شهرستان دورود خاطرنشان کرد: انسان در تولید محصولی مثل گندم نقش کمی ایفا می‌کند و نقش عمده را طبیعت بر عهده دارد و اگر بنا است، از این مواهب خدادادی بهره‌مند شویم، باید بخشی از آن را به نیازمندان بدهیم.

 

وی با بیان اینکه پرداخت زکات از دستورات خداوند است و زکات یک عمل خوداظهاری و باعث پاک شدن روح انسان و جامعه می‌شود، با اعلام آمادگی کامل دستگاه‌های دولتی شهرستان دورود در زمینه همکاری با ستاد زکات شهرستان دورود، عنوان کرد: امیدواریم در سال جاری گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شود.

 

لازم به ذکر است، همایش سالانه زکات ظهر امروز با حضور اعضای ستاد، جمعی از مسئولان و عاملین پرداخت زکات در شهرستان دورود در محل سالن اجتماعات کارخانه سیمان دورود برگزار شد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات