مسئول سازمان بسیج رسانه لرستان خبرداد

لرستان خبر: مسئول سازمان بسیج رسانه لرستان با بیان اینکه این دوره اولین کارگاه روزنامه‌نگاری بسیج رسانه در کشور محسوب می‌شود، افزود: هدف سازمان بسیج رسانه استان از برگزاری این دوره‌های آموزشی در قالب حلقه‌های صالحین شفاف‌سازی در بیان مشکلات مردم ایجاد یک جریان روبه رشد در فضای رسانه استان وبیان مشکلات مردم بدون دیدگاه‌های سیاسی و مسائل حاشیه‌ای است.

لرستان خبر، فریبرز حاتمی عصر دیروز در حاشیه بازدید از روند برگزاری اولین دوره روزنامه‌نگاری بسیج رسانه استان لرستان و در جمع خبرنگاران و خبرآموزان این کارگاه با بیان اینکه برگزاری کارگاه‌های آموزش از این دست نوعی سرمایه‌گذاری در فضای رسانه‌ای استان محسوب می‌شود، گفت: برای بیان این مشکلات نیازی به تضعیف مسئولان نظام نیست، لذا اهالی رسانه باید بدانند که اگر توانستند تن مسئولی را در جهت رفع مشکلات مردم بلرزانند نباید دچار غرور شوند بلکه باید از این ظرفیت و توانایی در جهت ارتقای وضعیت استان استفاده کنند.

 

مسئول سازمان بسیج رسانه لرستان اظهار داشت: بسیج رسانه لرستان تمام تلاش خود را برای ایجاد فضایی جهت ارتقای جوان علاقمند به حوزه رسانه در استان به کار می‌گیرد و امیدوار است که فرآورده و خروجی این کارگاه از غنای فراوانی برخوردار باشد.

 

وی افزود: انتظار می‌رود که مباحث و اصول روزنامه‌نگاری به تدریج و در طول کار به شرکت کنندگان در این کارگاه ارائه شود، زیرا یادگیری این اصول تنها از طریق تمرین امکان‌پذیر است.

 

حاتمی با تأکید بر تداوم برگزاری این دوره آموزشی در سطوح بالاتر عنوان کرد: پس از پایان مرحله مقدماتی این دوره از اساتید حقوق مطبوعات و پیشکسوتان بومی جامعه رسانه‌ای جهت انتقال تجربه و غنی‌سازی این کلاس استفاده می‌کنیم.

 

وی همچنین با بیان اینکه این دوره اولین کارگاه روزنامه‌نگاری بسیج رسانه در کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: به جهت اهمیت فوق‌العاده برگزاری این دوره آموزش به زودی قاسم کشمیری مسئول حوزه مدیریت اجرایی سازمان بسیج رسانه کشور از روند برگزاری این کلاس‌ها بازدید می‌کند.

 

این مسئول ادامه داد: گاهی اوقات نپرداختن به موضوعی بهترین روش برای پرداختن به آن است، لذا با توجه به موقعیت مناسب لرستان در حوزه امنیتی باید از پرداختن به موارد غیر امنیتی در استان خودداری شود..

 

مسئول بسیج رسانه لرستان، ظرفیت کمی رسانه‌های استان را در حد مطلوب ارزیابی کرد و گفت: لازم است، نهادهای فرهنگی تمام توان خود را در راستای ارتقای سطح کیفی بینش و دانش رسانه‌ایی اهالی رسانه استان به کار گیرند.

 

وی اضافه کرد: لازم است، در مرحله اول و در قالب یک برنامه کوتاه مدت کارگاه و دوره‌های آموزشی به همین سبک را با تنوع موضوعی مرتبط با رسانه برگزار و در برنامه‌های بلندمدت و میان‌مدت به دنبال راه‌اندازی و تأسیس رشته‌های مدیریت رسانه، علوم ارتباطات جمعی، روزنامه‌نگاری و تأسیس دانشکده‌های خبر و رسانه در دانشگاه‌های استان از جمله دانشگاه لرستان باشیم.

 

حاتمی همچنین بحث خبرنگار و رسانه در حالی باید مورد توجه قرار گیرد که  ورود به مسائل و مشکلات اقتصادی نباید در وظیفه اصلی و رسالت مقدس یک خبرنگار خدشه وارد کند واستقلال فکری و قلمی وی را زیر سئوال برد.

 

مسئول بسیج رسانه استان لرستان با بیان اینکه جوانان لرستانی ذوق و استعداد فراوانی برخوردارند، خاطرنشان کرد: توجه به این استعدادها موجب آزادسازی ظرفیت‌های فکری و ذهنی جوانان می‌شود، زیرا جوانان لرستانی در تمام میدان‌های علمی، فرهنگی و ورزشی ثابت کرده‌اند که با کمترین توجه بیشترین توفیق را حاصل کرده‌اند.

 

وی یادآور شد: امروز جوانان و صاحب نظران لرستانی هم عمده‌ای از تصمیم‌گیری‌های کلان در حوزه رسانه کشور را برعهده دارند و این تصمیم‌گیران همان کسانی هستند که در سال‌های گذشته در همین رسانه‌های نیمه‌جان و نیمه‌فعال قلم زده و فعالیت کرده‌اند.

 

حاتمی در پایان با تأکید بر توجه ویژه به توانایی‌ها و استعدادهای جوانان، گفت: ما باید قدر توانایی جوانان را بدانیم و باتمام توان امکانات و فرصت شکوفایی را در اختیارشان قرار دهیم.

 

لازم به ذکر است، نخستین دوره آموزش روزنامه‌نگاری بسیج رسانه سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان از 15 اردیبهشت ماه با تدریس محمود کوماس جودکی آغاز شده و قرار است، در پایان این دوره گواهینامه آموزشی معتبر به 30 خبرآموز و خبرنگار شرکت‌کننده در این کلاس ارائه شود.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات