شهریور امسال /

لرستان خبر: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: ششمین جشنواره سراسری نماهنگ رضوی شهریور امسال در خرم آباد برگزار می شود. استان لرستان برای ششمین سال پیاپی میزبانی آن را عهده دار است.

لرستان خبر، حجت الاسلام علی اسماعیلیان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: ششمین جشنواره سراسری نماهنگ رضوی طی هفته کرامت ودر روزهای 12 و 13 شهریور امسال به میزبانی خرم آباد برگزار می شود.

 

وی افزود: جشنواره سراسری نماهنگ رضوی از برنامه های جشنواره بین المللی سراج خراسان است که استان لرستان برای ششمین سال پیاپی میزبانی آن را عهده دار است.
 

وی اظهار داشت: دبیرخانه دائمی این جشنواره در خرم آباد تشکیل شده و در این راستا نماهنگ هایی با موضوعات کلی فرهنگ و سیره منور رضوی، حضرت معصومه(س) و حضرت شاهچراغ(ع) داوری می شود.
 

وی تصریح کرد: موضاعات زیارت (آداب و فرهنگ زیارت) ادعیه، معنویت و تجلی حضور، حرم مطهر رضوی و آثار و ابینهها، حرم مطهر رضوی، امامزادگان (به ویژه حضرت معصومه(س) و حضرت شاهچراغ(ع))، وقف، فرهنگ وقف، حرم مطهر رضوی و مناسبت های انقلاب اسلامی و شهدا از موضوعات تخصصی این جشنواره است.
 

وی ادامه داد: جشنواره نماهنگ رضوی با هدف ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه معصوم به ویژه امام رضا(ع)، گرامی داشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی ـ هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام رضا(ع) و کمک به انتشار گسترده تر این آثار برگزار می شود.
 

وی تهیه نماهنگ هایی با موضوع یاران و اصحاب امام رضا(ع)، جلوه های مشهد الرضا(ع)، زائران و مجاوران، شفایافتگان، شیفتگان و دلدادگان حضرت، جلوه های فرهنگ رضوی در خارج از کشور، زائران پیاده، کاروان های زیارتی، قدمگاه های حضرت و مراسم بزرگداشت قدمگاه ها را از دیگر برنامه های این جشنواره عنوان کرد.
 

حجت الاسلام اسماعیلیان با بیان اینکه آثار پویانمایی در این جشنواره داوری نخواهد شد گفت: علاقه مندان شرکت در جشنواره می توانند برای آگاهی از چگونگی شرایط آثار ارسالی ، به سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان مراجعه نمایند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات