نماینده ولی فقیه در لرستان:

لرستان خبر: نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: بسیج اساتید باید به دنبال تقویت محاسبه الهی باشد و در فضای دانشگاه باید نیروهای مومن نقش افرینی کنند و در دفاع از ارزش ها نباید این نیروها کوتاه بیایند زیرا غفلت سبب می شود که محاسبات دشمن درست از آب درآید.

لرستان خبر، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی امروز در دیدار سرحلقه های صالحین بسیج اساتید استان لرستان اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه پی بردن به محاسبات دقیق الهی و فاصله گرفتن از محاسبات دنیوی است.
 

وی افزود: وقتی که زندگی پیرامون خود را رصد می کنیم می بینیم که حیات دارای محاسباتی است که سبب می شود بر اساس آنها حرکت کنیم که در آسمان وزمین و روابط اجتماعی و فردی این محاسبات ملموس است ولی بین محاسبات الهی و دنیوی تفاوت وجود دارد.

 

امام جمعه خرم آباد بیان کرد: یکی از محاسباتی که خدا در ماه مبارک رمضان دارد موضوع ضیافت است که تصور ما از ضیافت خوردن و اشامیدن است اما بر طبق محاسبه الهی ضیافت در امساک است.

 

حجت الاسلام میرعمادی تصریح کرد: هرکس در محاسبه دنیایی، کاری انجام دهد چه فیزیکی و چه فکری وبدون در نظر گرفتن نیت فرد، مزدی دارد اما در محاسبه الهی روی اخلاص تکیه شده است وهر کاری با میزان اخلاص آن سنجیده و اجر و مزد داده می شود و خداوند می گوید شما راخلق کردم تا میزان اخلاص شما را بیازمایم.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان  اظهار کرد: خداوند به حضرت داود(ع) فرمود، ای داوود من پنج چیز را در پنچ چیز دیگر قرار دادم اما مردم در غیر این پنج چیز جست و جو می کنند و نمی یابند.

 

وی افزود: نخستین مورد که خداوند به  حضرت داوود(ع) گوشزد کرد این است که علم ودانش را در گرسنگی و تلاش قرار دادم اما مردم آن را در رفاه جست و جو می کنند اما نمی یابند.

 

امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: مرحوم علامه امینی مصداق این مثال است که روزی 17 ساعت مطالعه می کرد یا شیخ طوسی که 500 جلد کتاب نوشته است یا کسی مثل علامه مجلسی که کتاب بحار را در 110 جلد به رشته تحریر دراورده است.

 

حجت الاسلام میرعمادی گفت: دومین موردی که پروردگار به حضرت داوود(ع) تذکر داد این بود که من، عزت مندی را در طاعت خود قرار داده ام اما مردم ان را در خدمت به سلاطین دنبال می کنند و مثال بارز این گفته، ملت مسلمان ایران است که به جای دیدن شرق وغرب، خدا را مورد توجه قرار داد و دیگر مثال، بسیج اساتید است که عزت مند است چون عزت مندی را در خدمت کردن به خدا می داند واین محاسبه خداست.

 

وی عنوان کرد: خداوند به داوود(ع) می گوید بی نیازی را در قناعت دیدم اما مردم بی نیازی را در تمکن مالی دیده اند و رضایت خود رادر مخالفت با نفس قرار داده ام در حالی که مردم خشنودی را در بر آوردن رضایت نفس می دانند.

 

حجت الاسلام میرعمادی اظهار کرد: خداوند در اخر به حضرت داوود(ع) می فرماید، من راحتی را در بهشت قرار دادم در حالی که مردم آسایش را در دنیا می طلبند اما استرس بیشتر، ارمغان دنیا طلبی است.

 

وی افزود: بسیج اساتید  به دنبال محاسبه الهی است و به دنبال رفاه نیست و دغدغه دین و انقلاب سبب شده است که این نیرو با علم و معرفت به سوی خدا حرکت کند.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: از ویژگی های انقلاب این است که طرح و محاسبه استکبار را بر هم زده است و علت اینکه طرح های دشمنان در مورد انقلاب اسلامی ایران عملی نمی شود این است که طرح و نقشه دشمنان بر اساس محاسبه دنیوی است و طرح و نقشه انقلاب بر اساس محاسبه الهی است.

 

حجت الاسلام  والمسلمین میرعمادی تصریح کرد: محاسبه انقلاب بر روی مسائلی مانند حجاب و عفاف، دین داری، اخلاص، ایستادگی و مقاومت است و دشمن برای ضربه زدن به این مبانی برنامه ریزی کرده است.

 

امام جمعه خرم آباد اظهار کرد:  ملت ایران با توکل بر خداوند و محاسبه الهی به انرژی هسته ای دست یافته است و دشمن می خواهد این محاسبه را به هم بریزد.

 

وی افزود: محاسبات استکبار بر روی تحریم سرمایه گذاری شده است اما ملت ایران با محاسبه الهی بر روی اقتصاد مقاومتی متمرکز شده است.  

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات