مسئول ستاد عتبات عالیات استان لرستان خبرداد

لرستان خبر: مسئول ستاد عتبات عالیات استان لرستان گفت: ستاد عتبات عالیات استان لرستان در سال 1384 شروع به فعالیت کرده است و تاکنون مردم این دیار 6 میلیارد تومان کمک نقدی و غیرنقدی مانند طلا و زیورآلات انجام داده‌اند.

لرستان خبر، اصغر حقی‌پور ظهر امروز در شورای هماهنگی ستاد عتبات عالیات استان لرستان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزار شد، گفت: در این مدت 359 گرم نقره، 4 هزار تن سیمان، 2500 مترمربع سنگ کریستال و ... توسط مردم این دیار به ستاد عتبات عالیات اهدا شده است.

 

حقی‌پور خاطرنشان کرد: مردم لرستان کمک‌های نقدی خود را از طریق 2 بانک کشاورزی و صادرات به عتبات عالیات پرداخت کرده‌اند.

 

وی از طرح‌های در دست اجرای ستاد عتبات عالیات استان لرستان خبر داد و گفت: طرح پیاده‌روی از مشهد تا کربلا، طرح سرداب امام زمان(عج) و طرح امام حسن عسگری(ع) در دستور کار ستاد عتبات عالیات لرستان قرار دارد.

 

حقی‌پور خاطرنشان کرد: یکی دیگر از طرح‌هایی که ستاد عتبات عالیات لرستان در آن مشارکت جدی دارد، ساخت صحن حرم حضرت زهرا(س) است که تاکنون 4 هزار تن سیمان برای ساخت آن ارسال شده است و انتظار ما از سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان این است که در بحث ارسال سنگ همکاری خوبی با این ستاد داشته باشد.

 

مسئول ستاد عتبات عالیات استان لرستان گفت: ساخت سرداب امام زمان(عج) از سازه چوبی است و 800 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد که کارفرما تعهد داده در صورتی که با کمبود تجهیزات مواجه شود از استان‌های اصفهان، قم و فارس آن را تهیه کند.

 

حقی‌پور تصریح کرد: برای ساخت این سرداب صد کیلوگرم نقره و شیشه، 120 کیلو استیل نیاز است و مکان ساخت آن مصلی الغدیر یا پادگان امام حسین خرم‌آباد در نظر گرفته شده است که در این مکان‌ها مراسم‌های مذهبی برگزار می‌شود.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات