نماینده ولی فقیه در لرستان:

لرستان خبر: نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: یکی از ارزیابی‏های که در فرهنگ و تمدن هر جامعه‏ای صورت می‏گیرد، اهمیت دادن به مطالعه است.

لرستان خبر، حجتالاسلام سید احمد میرعمادی یکشنبه شب در دیدار با کارکنان کتابخانه‏های لرستان در خرم‏آباد ضمن تبریک ولادت امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: این جلسه به مناسبت تقدیر و تشکر از عزیزان زحمتکش حوزه کتاب و کتابخانه برگزار شده است.

 

امام جمعه خرم‏آباد یادآور شد: بیشترین واژه‏های که در قرآن به کار رفته است، واژه کتاب، علم و قلم است که این امر برای ما پیام دارد و پیام آن این است که این سه برای اسلام باارزش هستند.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: در اسلام کتاب و علم، ارزشمند و ملاک بزرگی هستند و مهم‏ترین پایگاه فرهنگی در جامعه از نظر اسلام کتابخانه است.

 

میرعمادی با اشاره به اینکه نقش کتاب در هدایت و رستگاری بشر در اسلام مهم بوده است، افزود: نقش کتاب در پیشرفتهای علمی و فرهنگی بر کسی پوشیده نیست.

 

وی با اشاره به فرا رسیدن شبهای قدر در روزهای آینده بیان داشت: یکی از فضیلت‏های شب قدر این است که بهترین عبادت‏ها در این شب انجام می‏گیرد، اما اهمیت کتاب این است که در روایات آمده است که بهترین عبادت در این شب‏ها مذاکره علمی و کتابخوانی است.

 

امام جمعه خرم‏آباد متذکر شد: زنده بودن جامعه به کتاب و علم  بستگی دارد و در واقع کتاب مایه پیشرفت و حیات جامعه است.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه این ارزش‏ها و اعتبار کتاب ما را وادار می‏کند، نسبت به کتابخانه اهمیت بیشتری دهیم، گفت: باید کاری کنیم که بیشتر وقت و عمر خود را در کتابخانه باشیم، زیرا نباید هیچ چیزی مطالعه کتاب را تحت پوشش خود قرار دهد.

 

وی عنوان داشت: مقام معظم رهبری همواره بر امر کتابخوانی و مطالعه تاکید داشته است و ایشان خود عشق به مطالعه دارد و چیزهای مانند کتاب، مجلات تخصصی، علمی و نشریات را مطالعه می‌کند.

 

میرعمادی یادآور شد: در سال‌های گذشته در شهرستان خرم‌آباد کتابخانه‌ای تخریب شده و جای آن هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

 

وی یادآور شد: امروز کسی حال ناشران را نمی‌پرسد و کتابداران را حمایت نمی‌کند که این امر باید مورد توجه قرار گیرد. باید افراد متخصص در امر کتابداری و متفکران در این امر مسئولیت کتابخانه‌‌ها را برعهده بگیرند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات