رئیس بسیج اساتید دانشگاه پیام نور کشور:

لرستان خبر: رئیس بسیج اساتید دانشگاه پیام نور کشور گفت: طرح های عمرانی کشور با فرهنگ اسلامی در تضاد هستند که اگر بخواهیم در راستای ترویج فرهنگ اسلامی حرکت کنیم باید روح فرهنگ را در این طرح ها جاری کنیم.

لرستان خبر، سهراب صلاحی امروز در دومین کارگاه پیوست نگاری فرهنگی که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور اساتید بسیج دانشگاه های لرستان و دیگر اساتید دانشگاه های کشور به میزبانی سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور و مراکز استانی این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: طرح های عمرانی عظیم کشور در تعارض و تضاد کامل با فرهنگ اسلامی ایجاد می شوند و با این حال اگر می خواهیم به سمت و سوی الگوی اسلامی ایرانی، پیشرفت حرکت کنیم باید با تدوین پیوست فرهنگی روح فرهنگ اسلامی را در پروژه های عظیم کشور و دیگر پروژه ها جاری کنیم.

 

وی با بیان اینکه حاکم شدن روح اسلام در تمام پروژه های عمرانی کشور انسان را متعالی و به خدا نزدیک می کند، افزود: اگر بتوانیم پیوست فرهنگی را که متاسفانه بر روی زمین مانده است با گفتمان سازی و نظریه پردازی و همچنین تامین نیروی انسانی در بین فرهیختگان عملیاتی کنیم گام موثری را در راستای مبارزه با جنگ فرهنگی دشمنان برداشته ایم.

 

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به اینکه در پروژه های عظیم عمرانی با غفلت از پیوست فرهنگی بر روی لبه تیغ تهاجم فرهنگی حرکت می کنیم گفت: خوشبختانه بسیج اساتید در بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی فعال است، بنابراین باید با استفاده از این ظرفیت کارگروه های مختلف شهرسازی، صنعت، انرژی، علمی، اقتصاد و دیگر حوزه ها را با پیوست فرهنگی مرتبط کنیم و قطعا اگر با برنامه ریزی عمل کنیم می توانیم موفق عمل کنیم.

 

صلاحی به پیش بینی برگزاری یک کارگاه تخصصی سه روزه پیوست نگاری فرهنگی در مشهد مقدس در شهریور ماه اشاره و تصریح کرد: انتظار داریم که استان های مختلف یک نفر از اساتید توانمند خود را برای حضور در این کارگاه معرفی کنند.

 

وی بیان کرد: اگر بتوانیم در راستای پیوست نگاری فرهنگی یک هزار نفر نیرو متخصص را تربیت کنیم می توانیم در حوزه گفتمان سازی و نظریه پردازی در این حوزه موفق عمل کنیم و ما به اقداماتی که آغاز کرده ایم خوشبین هستیم.

 

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: برای رفتن به سمت و سوی تشکیل دولت اسلامی باید با ارائه الگو اسلامی ایرانی پیشرفت به الگویی برای جهان اسلام تبدیل شویم.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات