مردادماه امسال /

لرستان خبر: نویسنده و کارگردان فیلم سینمای دلاوران زاگرس گفت: کار ساخت این فیلم سینمایی با موضوع عملیات حاج عمران که در استان لرستان آغاز شده، در مرحله پیش تولید قرار دارد. کار فیلمبرداری مجموعه نیز از اواخر مرداد ماه سال جاری آغاز می شود.

لرستان خبر، به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، ˈفرهاد پاک نیاˈ در دیدار استاندار لرستان با عوامل تولید این فیلم سینمایی، افزود: کار ساخت و تولیدی این فیلم سینمایی با همکاری معاونت سیاسی و امنیتی استانداری، سپاه حضرت ابوالفضل(ع)، سازمان بسیج هنرمندان، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، بنیاد شهید و امور ایثارگران،آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، شرکت فیلم سازی افلاک خرم و شهرداری خرم آباد درحال انجام است.
 

وی با اشاره به صدور پروانه ساخت این فیلم سینمایی (ویدئویی) از سوی معاونت سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: صدور مجوز ساخت فیلم برای اولین بار در استان لرستان، نشانه ظرفیت های بالای هنری و قابلیت های هنرمندان این استان است.
 

وی گفت : فیلمبرداری صحنه های اصلی این فیلم در شهر خرم آباد و شهرستانهای تابعه استان انجام می شود و بخشی از کار فیلمبرداری نیز در تهران و استان آذربایجان غربی انجام خواهد شد.
 

پاک نیا با بیان اینکه برآورد هزینه ساخت این فیلم چهار میلیارد و 800 میلیون ریال است که 80 درصد آن نیز به صورت حمایتی تامین شده، تصریح کرد: عوامل این فیلم از هنرمندان بومی استان لرستان هستند و نقش های اصلی مجموعه را نیز هنرمندان سینما و تلویزیون کشور برعهده خواهند داشت.
 

استاندار لرستان نیز ضمن قدردانی از عوامل اجرایی فیلم دلاوران زاگرس گفت: تولید این فیلم، شروعی تازه در حوزه فیلم و هنر استان و نشانه رشد و توسعه فعالیت های اثرگذار فرهنگی و هنری در منطقه است.ˈهوشنگ بازوندˈ با اشاره به لزوم حمایت از فعالیت های فرهنگی در استان، افزود: استانداری لرستان آماده هر گونه همکاری و حمایت در زمینه ساخت این مجموعه سینمایی است.
 

فیلم سینمایی دلاوران زاگرس براساس موضوع عملیات غرور آفرین حاج عمران در چهار استان تهران، لرستان، کردستان، آذربایجان غربی و با هدف ترویج فرهنگ و ایثار شهادت و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا و ایثارگران لشکر 57 حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان به تهیه کنندگی فرهاد پاک نیا ساخته می شود.
 

 

برای ساخت این اثر هنری که در مرحله پیش تولید قرار دارد، بیش از چهار سال تحقیق، پژوهش و نگارش انجام شده و کار فیلمبرداری مجموعه نیز از اواخر مرداد ماه سال جاری آغاز می شود.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات