شنبه شب /

لرستان خبر: آیین بزرگداشت روز خبرنگار شامگاه شنبه در محل سالن اجتماعات فرمانداری پلدختر با حضور فرماندار ، روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، فرمانده انتظامی و شهردار پلدختر برگزار شد.

لرستان خبر، فرماندار پلدختر در این آیین، با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید ˈمحمود صارمیˈ گفت: امروز شاهد جنایت های عظیم و وحشیانه رژیم ددمنشانه صهیونیستی در نوار غزه هستیم و خبرنگاران امروز در نبرد سخت و میدان های جنگ در غزه، افغانستان، عراق و در راستای ارتقای آگاهی های عمومی حضور فعال دارند.



ˈقدرت اله ترابی نژادˈ با بیان این که خبرنگاران عناصر آگاهی بخشی به جامعه هستند افزود: کشتار مردم بی دفاع فلسطین لکه ننگی بر چهره صهیونیسم است و تلاش خبرنگارانی که در غزه حضور دارند، هم اینک باعث محکومیت جهانی جنایات رژیم صهیونیستی شده است.

 

وی نقش اصحاب رسانه را در شکوفایی جامعه مهم دانست و ضمن قدردانی از تلاش های جامعه خبرنگاری برای اطلاع رسانی به مردم، برلزوم تعامل بیشتر و مستمر خبرنگاران با هم تاکید کرد.

 

وی با بیان این که خبرنگاران استحکام بخش جامعه هستند گفت: خبرنگاران با ایجاد رقابت سالم در بین خود به پیشرفت و توسعه شهرستان کمک کنند.



ˈترابی نژادˈ تعامل مثبت و سازنده را با اصحاب رسانه گره گشای بسیاری از مسایل و مشکلات شهرستان دانست و افزود: خبرنگاران نقش موثری در توسعه شهرستان دارند و از حلقه های توسعه هستند که می توانند با مشارکت دادن مردم در عرصه های مختلف در راستای توسعه شهرستان و حل مسایل فرهنگی و اجتماعی نقش به سزایی را ایفا کنند.

 

فرماندار پلدختر با بیان اینکه خبرنگاران می توانند وحدت، انسجام و همدلی در یک جامعه را رقم بزنند، گفت: خبرنگاران می توانند یک رقابت سالم و خوب را در بین خود و مدیران و مسوولان برقرار کنند؛ اما باید مواظب باشند که این رقابت باعث اختلاف در بین آنها و نشود.



ˈترابی نژادˈ با بیان این که اصحاب برای جلب سرمایه گذار در پلدختر تلاش کنند افزود: خبرنگاران باید در این زمینه اطلاع رسانی کنند و هرآنچه را در توان دارند برای معرفی ظرفیت های منطقه و جذب سرمایه گذار به کار ببرند .

 

نماینده عالی دولت در شهرستان پلدختر با بیان این که خبرنگاران نگاه سازنده به دولت داشته باشندگفت: خبرنگاران می توانند با جلب اعتماد مردم در ایجاد انگیزه ورود مردم در بخش سرمایه گذاری موثر باشند.

 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پلدختر نیز در ابتدای این نشست ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدمحمود صارمی خبرنگار ایرنا، گفت: نامگذاری یک روز به نام روز خبرنگار بیانگر جایگاه و رسالت این افراد است و نشان می دهد که خبرنگار برای انجام کارحرفه ای و ادای وظیفه خود حتی از جان خویش نیز می گذرد.



ˈغلامرضا محمودیˈ با بیان این که خبرنگاران نقشی مهم در توسعه ملی و منطقه ای دارند افزود: خبرنگاران درتوسعه انسانی، فرهنگی - اجتماعی و اقتصادی جامعه نقش اساسی دارند و ضروری است مسوولان به مسایل و مشکلات این قشر فعال فرهنگی توجه بیشتری داشته باشند.

 

رییس ارشاد پلدختر، لازمه حرفه خبرنگاری را خلاق محوری عنوان کرد و گفت: جایگاه خبرنگاران در جامعه بسیار رفیع است و شان ارزنده خبرنگاران باید در جامعه حفظ شود و خبرنگاران از زحمت کشان بی ادعا و صادق جامعه هستند که احترام و تکریم آنان ضروری است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات