رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور:

لرستان خبر: رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور گفت: بخش فرهنگ از اقتصاد هم مهم‎تر است، بنابراین باید در خصوص فرهنگ جامعه و تغییر سبک زندگی مردم به سمت دینی با عزم ملی و یک مدیریت جهادی عمل کنیم.

لرستان خبر، حسن قنادیان دیشب در نشست با خبرنگاران لرستانی در خرم‌آباد اظهار داشت: بسیج هنرمندان از جمله نهادهایی است که در عرصه فرهنگ، هنر و ادبیات به منظور پاسداری از نظام ایفای نقش کرده‌ است.

 

وی ادامه داد: 350 کانون بسیج هنرمندان در سراسر شهرستان‌های کشور فعال هستند؛ این در حالی که است که 68 هزار نفر از هنرمندان کشور عضو بسیج هنرمندان هستند.

 

رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور خاطرنشان کرد: انجمن‌های هنری بسیج در سراسر کشور سازماندهی شدند و ما به دنبال این هستیم که در تمامی شهرستان‌های کشور بسیج هنرمندان را ارتقا دهیم، چراکه ما می‌خواهیم رسالت انقلابی و دینی خود را به کشور ادا کنیم.

 

قنادیان با بیان اینکه بسیج باید به عنوان مأمور پاسداری از انقلاب ایفای نقش کند، اضافه کرد: اینکه بسیج کارهای اقتصادی، فرهنگی، بهداشت، اجتماعی و.. را انجام بدهد از وظایف ذاتی آن نیست، بلکه اگر گوشهای از مملکت با مشکل مواجه شود، بسیج باید حل آن مشکل را در اولویت قرار دهد و زیرساختهای لازم برای مأموریتهای فرهنگی و هنری ایجاد کند.

 

وی با اشاره به اینکه اگر ما در حوزه هنر و ادبیات وارد کار میشویم، به معنای این است که هجمهای مورد تهدید و آسیب قرار گرفته است و بسیج باید از آن دفاع کند، عنوان کرد: در اجرای این برنامهها باید اعتبارات لازم در اختیار بسیج هنرمندان قرار گیرد تا برای اجرای آن برنامهها با مشکل روبرو نشود.

 

رئیس بسیج هنرمندان کشور متذکر شد: تاکنون هیچ دولتی نگاه ویژه به فرهنگ نداشته است، این در حالی است که دولت جدید نیز اینگونه بوده، بنابراین دولتها باید با توجه به نامگذاری سال، نگاه خود را به فرهنگ تغییر دهند.

 

قنادیان با اشاره به اینکه با توجه به اینکه بخش فرهنگ از اقتصاد هم مهمتر است، بنابراین باید در خصوص فرهنگ جامعه و تغییر سبک زندگی مردم به سمت دینی با عزم ملی و یک مدیریت جهادی عمل کنیم، عنوان داشت: بسیج هنرمندان کشور به دنبال این است که آسیبهای ماهواره را به خانوادهها بیان و برای آنها در این زمینه فرهنگسازی کند که در این راستا رسانهها نیز تأثیر زیادی دارند.

 

وی تأکید کرد: افراد تغییرپذیر هستند، بنابراین ما نباید اجازه دهیم که دشمن بر روی افکار و روحیههای مردم ما تأثیر داشته باشد و با برنامهریزی درست و استفاده از نیروی بسیج در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشیم و مردم را آگاه کنیم.

 

رئیس بسیج هنرمندان کشور در پایان با بیان اینکه ما باید به مبارزه با دشمن بپردازیم که بسیج در این خصوص پیشگام است و تمام توان خود را به کار میگیرید، بیان کرد: خوشبختانه ظرفیت استان از نظر بسیج بسیار بالا است که باید از این ظرفیت به خوبی در همه عرصهها استفاده کند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات