نماینده ولی فقیه در لرستان:

لرستان خبر: نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: امروز ما در مسئله فرهنگ با چالش روبرو هستیم و در مسئله حجاب عده‌ای می‌‌گویند نباید سختگیر باشند به تفکر اولی برمی‌گردد و آنهایی که نسبت به حجاب حساس هستند به تفکر دومی برمی‌گردد.

لرستان خبر، حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد میرعمادی ظهر امروز در جلسه برگزاری همایش فرهنگ و مدیریت جهادی در استان لرستان که با حضور اعضای این همایش در بیت امام جمعه خرم‌آباد برگزار شد ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان این همایش اظهار داشت: یکی از امتیازات شما این است که یک کار علمی را اجرا می‌کنید و این کار علمی با حضور بانوان برگزار می‌شود.

 

وی عنوان داشت: مسئله فرهنگ و مدیریت مباحث فراوانی دارد که از دیرباز این موضوع مورد توجه قرار گرفته و به انقلاب و ایران برنمی‌گردد.

 

حجت‌الاسلام میرعمادی یادآور شد: دو موضوع فرهنگ و مدیریت از مؤلفه‌های فرهنگ دینی و انقلاب بوده و همواره مد نظر انقلاب اسلامی است.

 

وی با اشاره به اینکه امسال را مقام معظم رهبری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری کرده‌اند، خاطر نشان کرد: چند سال متوالی است که مقام معظم رهبری مسئله فرهنگ را تأکید می‌کند و همیشه موضوع‌های تهاجم فرهنگی،‌ناتو فرهنگی، شبیه‌خون فرهنگی از دغدغه‌های همیشگی ایشان بوده است.

 

امام جمعه خرم‌آباد در ادامه خطاب به برگزارکنندگان همایش فرهنگ و مدیریت جهادی در لرستان تأکید کرد: برای برگزاری هر چه بهتر این همایش باید دو دیدگاه و تفکر در رابطه با فرهنگ و مدیریت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را به خوبی بشناسید.

 

حجت‌الاسلام میرعمادی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دو تفکر نسبت به فرهنگ و مدیریت به وجود آمده است که یکی از این تفکرها این است که فرهنگ را اصیل و اصل می‌داند و انقلاب اسلامی را انقلاب فرهنگی جلوه می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: تفکر دوم فرهنگ را عرصه‌ای مانند عرصه‌های دیگر می‌داند و آن را اصل و زیربنا نمی‌بیند بلکه آن را روبنا می‌داند.

 

حجت‌الاسلام میرعمادی افزود: از نظر مبانی این دو تفکر با هم تفاوت دارد و در جامه ما نمود دارند.

 

امام جمعه خرم‌آباد تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های این دو تفکر این است که یکی فرهنگ را به سمت آزادی فرهنگی و اعتقاد خود می‌‌داند و اینکه ما نباید نسبت به مسائل فرهنگی حساسیت به خرج دهیم اما تفکر دیگر می‌گوید ما نسبت به فرهنگ، رسالت سنگین داریم و نسبت به فرهنگ دینی جامعه نیز مسئول هستیم و باید ورود پیدا کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: در یک جمله عده‌ای قائل به آزادی فرهنگی و عده‌ای دیگر به هدایت فرهنگی هستند.

 

میرعمادی افزود: در این دو تفکر یکی نسبت به آرمان‌ها و ارزش‌های دینی تعصبی ندارد اما یکی دیگر نسبت به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلابی و دینی تعصب دارد.

 

وی عنوان داشت: یکی از این تفکرها بر سر ارزش‌های دینی معامله می‌کند اما تفکر دوم هرگز بر ارزش‌های دینی معامله نمی‌‌کند که این یک مسئله بسیار حیاتی و مهم است.

 

حجت‌الاسلام میرعمادی خاطر نشان کرد: این دو تفکر الان در جامعه ما صاحب سخن، روزنامه و ... هستند که در مسئله ولایت فقیه نیز این دو تفکر وجود دارد. یک تفکر می‌گوید ما ولایت فقیه را در چارچوب قانون قبول داریم اما تفکر دومی می‌گوید حرکت بر محور ولایت فقیه و تبعیت از آن یک وظیفه شرعی و دینی است.

 

امام جمعه خرم‌آباد گفت: تفکر دومی می‌گوید تبعیت و اطاعت از ولایت فقیه در تمام عرصه‌ها حرف اول را می‌زند و حرف ولی فقیه را حجت می‌دانیم.

 

امام جمعه خرم‌آباد گفت: در همان فتنه 88 این دو تفکر حضور داشتند و تفکر خواص بی‌بصیرت در این زمینه مردود شدند.

 

میرعمادی یادآور شد: تفکر اول از مردم به عنوان مردم‌سالاری سکولار قبول دارد اما تفکر دوم از مردم به عنوان مردم‌سالاری دینی قبول دارد و مردم را دارای کرامت و حرمت می‌داند.

 

امام جمعه خرم‌آباد گفت: تأثیری که تفکر فرهنگی بر سیاسی دارد این است که تفکر سیاسی ناشی از بینش فرهنگی است.

 

وی افزود: در همایش فرهنگ و مدیریت جهادی باید مؤلفه‌های فرهنگ عمومی، دینی و انقلابی، مدیریت جهادی و ... مد نظر باشد.

 

لازم به ذکر است در این مراسم از برگزارکنندگان همایش استانی فرهنگ و مدیریت جهادی در لرستان تجلیل شد.

 

گفتنی است همایش فرهنگ و مدیریت جهادی 17 مهر ماه امسال در لرستان برگزار می‌شود.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات