وقتی بودجه برای شهدا قطع می شود/

مزار شهدای گمنام شهرستان الیگودرز در حالت بدی قرار رگفته به طوری که بعضی از سنگ ها شکسته شده و متاسفانه نصب کانکسی بلااستفاده در مقابل این یادمان چهره نامناسب و زشتی نصیب این مکان کرده و به ماوایی برای معتادان تبدیل شده است.

به گزارش لرستان خبر، "ما هرچه داریم از وجود پربرکت شهداء است" شاید این جمله را بارها شنیده ایم که برخی مدیران و مسئولان به مناسبتهای مختلف و در سخنرانیهای خود به زبان می آورند میز و مقام خود  را مدیون ایثار آنها می دانند، اما به راستی چه میزان قدردان وجود این عزیزان می باشیم؟!

 

شهدا حتی بیشتر از دین خود به انقلاب و نظام را پرداخت نمودند و ما را تا همیشه تاریخ وامدار خود کردند و رفتند ودر این میات بدهی مسئولین از همه سنگین تر است، اما آیا تا کنون ذره ای از دین خود را به عظمت و بزرگی و ایثار آنها ادا کرده ایم؟!

 

چه بگوییم؟!! از وضعیت نابسامان و غریبانه مزار شهدای شهرمان و شانه خالی کردن نهادهای ذیربط در قبال ساماندهی گلزار شهداء بگوییم یا از سنگ مزار شکسته آنها که شعار سر می دهیم هرچه داریم از وجود ایشان است؟ از وضعیت یادمان شهدای گمنام گله کنیم که تنها نامی از یادمان به همراه دارد و پس از گذشت چندسال به حال خود رها شده و سقف آن در حال فروریختن می باشد

 

متاسفانه نصب کانکسی بلااستفاده در مقابل این یادمان چهره نامناسب و زشتی نصیب این مکان کرده و به ماوایی برای معتادان تبدیل شده است. اما با این همه بی مهری شبهای جمعه به میعادگاه عاشقانی مبدل گشته تا در سوگ فرهنگ جبهه و شهادت اشک بریزند ، فرهنگی که متاسفانه در حال فراموشی است و برخی مسئولین راه این یادمان را گم کرده و تنها در هنگامه حضور استاندار و وزیر و ... بیاد می آورند که چنین یادمانی سالها پیش پس از دفن پنج شهید گمنام در الیگودرز احداث شده و نیاز به توجه بیشتر دارد.

 

آری از غربت این 5 میهمان هرچه بگوییم کم گفته ایم، میهمانانی که مرتبه ای بس والا و ارزشمند دارند و عنایت خاص خداوند و شهادت در گمنامی بر بها و منزلتشان افزوده است ، میهمانانی که میزبانانی ویژه دارند و هرشب جمعه بر مزارشان حاضر شده و غم غربت آنها را با قرائت دعای کمیل تسکین می دهند.

 

 شنیدیم که این طرح اعتباری داشته و بدلیل عدم جذب به شهری دیگر از لرستان اختصاص یافته و به همین دلیل عزم جزم کرده وعلت عدم رسیدگی به وضعیت یادمان شهدای گمنام الیگودرز و میزان بودجه ادامه این طرح را از رییس بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان جویا شدیم که وی دلیل اصلی را عدم فعالیت هیئت امنای این یادمان را عنوان کرد و گفت: ادامه عملیات این یادمان باید با کمکهای مردمی و بواسطه تلاش هیئت امنا صورت بگیرد و هیچگونه بودجه دولتی به اینگونه اماکن اختصاص نیافته و دست ما خالی است.

 

پس از پایان تماس با این مقام مسئول با خود اندیشیدم که چگونه است برای هر همایش و سمینار و طرح بیهوده ای بودجه تامین می شود، اما وقتی دولت به شهداء می رسد دست خالی بهانه می شود و ...

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات