به مناسبت نخستین سالگرد درگذشت دکتر ˈعبدالمحمد آیتی /

لرستان خبر: به مناسبت نخستین سالگرد درگذشت استاد فقید دکتر ˈعبدالمحمد آیتی ˈ نشست ادبی و برنامه های فرهنگی عصر روز گذشته (جمعه) در مجتمع فرهنگی هنری دکتر زرینکوب بروجرد برگزار شد.

لرستان خبر، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد افزود: با همکاری انجمن ادبی مهرداد اوستا بروجرد نشست ادبی با حضور اعضاء و شعرا و فرهنگ دوستان در محل سالن نشست های اداره ، برگزار شد که شاعران تازه ترین سروده های خود را قرائت نمودند.' نادر ارجمندی' افزود: در این نشست ادبی زندگینامه و آثار و تالیفات استاد عبدالمحمد آیتی نیز مورد بررسی قرار گرفت.
 

وی اظهار داشت: در کنار این نشست ادبی نمایشگاهی از لوح های تقدیر متعلق به استاد آیتی نیز دایر شده و از سردیس استاد در محل نگارخانه این مجتمع نیز رونمایی شد.
 

وی اضافه کرد: روز 20شهریور ماه سال 1392، خبر در گذشت استاد دکتر' عبدالمحمد آیتی' اعلام شد و غروب ستاره ای بزرگ از آسمان ادب معاصر ایران زمین و مفسر قرآن ، این بار از خِطّه بروجرد رقم خورد.
 

عبدالمحمد آیتی روز 20 شهریور سال 1392 درگذشت و 23 شهریور ماه با حضور جمع کثیری از فرهیختگان ، اساتید ، شاگردان استاد ، از مقابل فرهنگستان ادب فارسی تشییع و در قطعه نام آوران بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد .

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات