جلسه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس بالاخره برگزار شد

اغلب برنامه هایی که مسئولین ادارات و سازمان های مختلف در این جلسه عنوان نمودند برنامه هایی تکراری و فاقد محتوا بود که نشانی از هیچ گونه تامل و تفکر و برنامه ریزی صحیح با توجه به وضعیت موجود کشور و منطقه ندارد.

روز سه شنبه 24 شهریور ماه یادداشتی در لرستان خبر منتشر کردیم که در آن از عدم برگزار شدن به موقع جلسه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس انتقاد کردیم.

این جلسه بالاخره چهارشنبه 25 شهریور ماه برگزار گردید و همان گونه که در آن یادداشت پیش بینی شده بود به علت دیر برگزار شدن این جلسه و شاید بی خیالی برخی مسئولین خروجی این جلسه غیر از یکی دو مورد، کلیشه ای و بدون محتوای لازم است.

رژه نیروهای مسلح، نمایشگاه عکس، تجلیل از رزمندگان و خانواده شهدا از جمله برنامه هایی است که انجام آنها لازم و ضروری است اما این برنامه ها کافی نیست و در طول سال و در ایام متفاوت انجام می شود.

 

آنچه در هفته دفاع مقدس ضروری است برگزاری برنامه هایی عمومی در سطح پارک ها، مدارس، دانشگاه ها  و امثال آن برای اقشار مختلف است، برنامه هایی که بتواند به خوبی ابعاد مختلف دفاع مقدس را برای مردم خصوصا جوانان و نوجوانان نمایش دهد برنامه هایی که با بهره گیری از خلاقیت ها و نوآوری خود جوانان و با ابزار روز در ترویج فرهنگ جهاد در عرصه های مختلف موثر باشد.

 

 در حال حاضر که دشمن با هجمه شدید فرهنگی از طرق مختلف از فضای مجازی تا ماهواره و بسیاری موارد دیگر فرهنگ جامعه را هدف قرار داده است ضرورت برنامه ریزی درست و اجرای مراسماتی با کیفیت بییش از پیش در مناسبت های مختلف مانند هفته دفاع مقدس ضروری است.

 

سخنرانی ها وهمایش های بی محتوا و بی کیفیت فقط برای ارائه به رسانه های جمعی و این که مسئولین در گزارش خود لیستی از برنامه های اجرا شده توسط سازمان خود را در این هفته بیان نمایند انجام می شود و در جامعه تاثیری ندارد.

 

شاید در میان صدها برنامه عنوان شده توسط مسئولین مختلف در این جلسه بازسازی عملیات والفجر 2 در شهرستان بروجرد برنامه عمومی قابل توجهی باشد و در دیگر شهرستان ها و علی الخصوص مرکز استان فاقد برنامه شاخص برای عموم مردم باشیم.

اغلب برنامه هایی که مسئولین ادارات و سازمان های مختلف در این جلسه عنوان نمودند برنامه هایی تکراری و فاقد محتوا بود که نشانی از هیچ گونه تامل و تفکر و برنامه ریزی صحیح با توجه به وضعیت موجود کشور و منطقه ندارد.

 

گویا برای مسئولین استان بزرگداشت این هفته به برنامه ای عادی و کم اهمیت و صرفا برای اینکه از قافله عقب نمانند و حرفی برای گفتن در این هفته داشته باشند تبدیل شده است.

 

 

 

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات