با همکاری هیئات خرم آباد

دعای پر فیض عرفه امسال روز شنبه 12 مهرماه همزمان با روز عرفه راس ساعت 14 با سخنرانی حجت الاسلام هاشمی در گلزار شهدای خرم آباد برگزار می شود.

دعای پر فیض عرفه امسال روز شنبه 12 مهرماه همزمان با روز عرفه راس ساعت 14 با سخنرانی حجت الاسلام هاشمی در گلزار شهدای خرم آباد برگزار می شود.

این مراسم با همکاری هیئات یوسف الزهرا(عج)، شیعیان مکتب جعفری و مساکین الزهرا (س) برگزار خواهد شد.

 

روز عرفه از اعياد عظيمه است اگرچه به اسم عيد ناميده نشده است و روزي است که حق تعالي بندگان خويش را به عبادت و طاعت خود خوانده و احسان خود را براي ايشان گسترانيده و شيطان در اين روز خوار و حقيرتر و رانده تر و خشمناک ترين اوقات خواهد بود.

 

روز عرفه برحسب آنچه از روایات زیادی استفاده می‌شود از ‏لحاظ معنوی یکی از روزهای مهم و سرنوشت ساز است. روزی است که پروردگار متعال آن را پربرکت قرار داده و وقتی به ‏کتبی که در این رابطه نوشته شده نگاه کنیم می‌بینم که چقدر اعمال و دعا در این روز ‏بسیار بزرگ وارد شده است.

 

 حدیثی که از حضرت امام زین العابدین(ع) ‏وارد شده خیلی انسان را نسبت به دعا در روز عرفه و ‏معنویت این روزتشویق می‌کند. حضرت شنید در روز عرفه یک نفر از مردم گدایی می‌کند، فرمود که آیا در چنین روزی از مردم طلب ‏می‌کنی؟ در حالی که امروز روزی است که امید می‌رود بچه‌هایی که در رحم‌ مادران هستند ‏آنها هم خوشبخت شوند.

 

بعضی از روایات نشان می دهد که روزه در این روز ‏مهم است ولی اگر کسی روزه بگیرد و ضعف روزه باعث شود که او خوب نتواند به دعا ‏بپردازد روایت است که آن روز را آن شخص روزه نگیرد.‏

 

آن چیزی که در روز عرفه باید به آن توجه داشته باشیم دعای عرفه امام حسین(ع) است که ‏مضامین آن عرشی است و مهمتر از آن این که کسانی که آن را می خوانند در مضامین ارزشمندش تدبیر کنند.

Untitled-1 - Copy

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • دیتا پیامک

  خدمات پیام کوتاه دیتا پیامک به تمامی هیات مذهبی که شرایط لازم را برای دریافت سامانه پیام کوتاه بصورت رایگان دارند.جهت اطلاع رسانی به اعضاء و مراسمات هیئت به تمامی هیات مذهبی،مساجد،سایت های ارزشی واگذار می کند .
  جهت ثبت نام به سایت دیتا پیامک به آدرس زیر مراجعه کنید
  Datapayamak.ir

  پشتیبانی
  ۰۹۱۶۵۴۴۹۲۴۰
  ۰۹۱۶۷۴۹۸۰۰۷

نظرات