رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهدشت:

لرستان خبر: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهدشت گفت: فرهنگ اسلامی بدون هنر خوشنویسی معنای ندارد، زیرا خوشنویسی در ایران نشان‎دهنده انتقال پیام است.

لرستان خبر، عزت جعفری صبح امروز در همایش گرامیداشت روز مولانا در کوهدشت اظهار داشت: کوتاه‏ترین راه برای انتقال پیام هنر است، زیرا هنر ابزاری مفید و ارزشمند برای برقراری ارتباط با مردم است که به شکلهای گوناگون صورت میگیرد و یکی از بهترین شکلهای آن هنر خوشنویسی است.

 

وی عنوان داشت: هنر خوشنویسی با توجه به نزدیکی که با مساجد دارد، توجه ویژهای به آن میشود، زیرا این هنر با معارف اسلامی رابطه تنگاتنگی دارد.

 

این مسئول ادامه داد: هنر خوشنویسی هنری است که در گذشته نیز ثابت شده به خدمت کسی در نمیآید، بلکه آنها را به خدمت خود در میآورد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهدشت گفت: این اداره از همه کسانی که کارهای فرهنگی را انجام میدهند، به خوبی حمایت میکند، این در حالی است که ما از همه طرح‏های فرهنگی در شهرستان کوهدشت در حد توان استقبال می‏کنیم، زیرا اقدامات فرهنگی باید گسترش پیدا کنند.

 

در ادامه بهمن هوشیاری؛ استاد دانشگاه‏های کوهدشت نیز تصریح کرد: 700 سال از شعرهای مولانا میگذرد، اما یک بیت از آن بر تمام کتاب‏های روانشناسی دنیا برابری میکند، زیرا مولوی از گرههای درونی خالی بود.

 

بهمن هوشیاری ادامه داد: درون برخی از ما هنوز مملو از گره‏ها است و تا این گره‏ها باز نشوند، نمی‏توانیم، با مردم ارتباط خوبی برقرار کنیم و چهرهای ماندگار شویم.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر هنرمندان ما بخواهند، ماندگار شوند، باید آزاده باشند و با مردم به خوبی ارتباط پیدا کنند.

 

لازم به ذکر است، این همایش با حضور سرپرست فرمانداری کوهدشت، امام جمعه این شهرستان، مسئول بسیج هنرمندان استان لرستان، هنرمندان کوهدشتی و جمعی از اساتید شهرستان کوهدشت برگزار شد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات