مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان:

لرستان خبر: مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: طرح بصیرت عاشورایی از طرح هایی است است که در ماه محرم و صفر با هدف تبیین قیام امام حسین و دیگر برنامه‏‎های این امام بزرگوار برای مردم و همه عزاداران و با دعوت از 200 مبلغ دینی استان قم دعوت اجرا می شود.

لرستان خبر، مرتضی خاکباز ظهر امروز در نشست با خبرنگاران در خرم‏آباد اظهار داشت: با توجه به اینکه اداره اوقاف و امور خیریه یکی از دستگاه‏هایی است که تمام کار آن مربوط به فرهنگ و گسترش فرهنگ دینی است، ما به دنبال اجرا و برگزاری برنامه‏های فرهنگی مختلفی در این استان هستیم و در این خصوص همه تلاش خود را به کار می‏گیریم.

 

وی عنوان داشت: یکی از طرح‏های که در استان لرستان برگزار شده است، طرح تربیت حافظان قرآن کریم است که مسابقات آن در دو مرحله برگزار میشود و مرحله نهایی آن در اواخر آبان ماه امسال در استان بین حافظان قرآن کریم که در این طرح ثبت نام کرده‏اند، برگزار می‏شود.

 

این مسئول با اشاره به فرا رسیدن ایام محرم و صفر ادامه داد: یکی از طرح‏های که توسط اوقاف و امور خیریه سراسر کشور و به طبع استان لرستان برگزار می‏شود، طرح بصیرت عاشورایی است که هدف از این طرح بزرگ عملیاتی کردن، تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآن و اهل بیت است.

 

خاکباز یادآور شد: آنچه در این طرح در ایام محرم و صفر در لرستان برگزار می‏شود، خارج از این هدف نیست، این در حالی است که برای اجرای این طرح مهم از 200 مبلغ دینی استان قم دعوت به عمل آمده است، تا بتوانند، اهداف قیام امام حسین و دیگر برنامه‏های این امام بزرگوار را برای مردم و همه عزاداران بیان کنند.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: خطبه‏خوانی، گسترش فرهنگ قرآنی، گسترش فرهنگ موقوفه، اهداف امام حسین و یاران خود از قیام عاشورا از جمله برنامه‏های است که توسط این مبلغان به مردم ارائه داده می‏شود.

 

وی متذکر شد: به منظور برگزاری برنامه‏های عزاداری این ایام کارگروهی به نام حضرت سید الشهدا در لرستان تشکیل شده است، تا از این طریق نیز بتوانیم، موقوفات استانی را جمع‏آوری و درآمدهای حاصل از آنها را نیز در راه خود خرج کنیم.

 

این مسئول بیان داشت: در این ایام در هر شهرستان و هر امامزاده در استان لرستان یک برنامه منسجم برگزار می‏شود، چراکه بزرگترین حادثه تاریخ عاشورا و تاسوعای حسینی بوده است و ما باید برای این رخداد بزرگ تاریخ خود را به خوبی آماده کنیم.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان در پایان گفت: ما باید در برگزاری مراسمهای عزاداری در استان لرستان از ظرفیت روحانیان به خوبی استفاده کنیم، این در حالی است که در بقاع متبرک استان خیمه معرفت توسط روحانیان برگزار میشود

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات