در نشست شهرداری با هیئات مذهبی عنوان شد

شهردار خرم آباد گفت :همه ما به عنوان دست اندرکاران و خادمان اهل بیت (ع) وظیفه داریم فرهنگ عاشورایی را به محلات ببریم و در سطح تمامی محلات شهرستان خرم آباد فضای مطلوب را برای عزاداری شهروندان به ویژه جوانان فراهم نماییم.

به گزارش لرستان خبر جلسه شهردار خرم آباد با مسئولان هیئات مذهبی خرم آباد و مداحان اهل البیت (ع) ظهر امروز در شهرداری خرم آباد برگزار شد.

شهردار خرم آباد در ابتدا با تسلیت فرارسیدن ایام محرم گفت: هدف از تشکیل این جلسه هم اندیشی با هیئات جهت هرچه بهتر برگزار کردن مراسم عزای سید و سالار شهیدان است.

DSC_0007.JPG

محمد مهرابی افزود: از زمانی که بنده فعالیت خود را به عنوان شهردار خرم آباد آغاز نموده ام نگرش فرهنگی به موضوع شهرداری خرم آباد داشته ام زیرا اعتقادم بر این است که زیر بنای همه کارها فرهنگی است و اگر فرهنگ درست نشود در خطاهای مادی هم تاثیر گذار است.

 

شهردار خرم آباد گفت: برای رشد بیشتر شهر نیاز به مشورت و هم اندیشی با جماعت اهل فن داریم و بدین منظور دوستان فعال در زمینه هیئت و هیئت داری را در این جلسه دعوت کردیم تا برای محرم امسال هم اندیشی کنیم و در این ایام مثمرثمرتر کار کنیم.

DSC_0005.JPG

مهرابی با اشاره به وظایف شهرداری افزود: بنده معتقدم که شهرداری دارای وظایف اجتماعی است و حتی این وظایف بر خدمات عمرانی این نهاد می چربد.

 

وی ادامه داد: اصل موضوع و رسالت اصلی م رساندن پیام امام حسین (ع)  است . باید سعی کنیم در این ایام علاوه بر شور حسینی شعور حسینی را هم افزایش دهیم.

 

مهرابی در ادامه با اشاره به وظایف هیئات افزود: همه ما به عنوان دست اندرکاران و خادمان اهل بیت (ع) وظیفه داریم فرهنگ عاشورایی را به محلات ببریم و در سطح تمامی محلات شهرستان خرم آباد فضای مطلوب را برای عزاداری شهروندان به ویژه جوانان فراهم نماییم.

 

در ادامه این جلسات تعدادی از مسئولان و مداحان هیئات مذهبی به نمایندگی از سایر هیئات مشکلات و انتظارات خود را از شهردداری خرم آباد عنوان نمودند که از مهمترین این انتظارات می توان به فراهم نمودن فضای مناسب جهت عزاداری، رسیدگی به وضعیت روشنایی خیابان ها در شب های محرم، ایجاد فضای مناسب برای خانم ها اشاره کرد.

DSC_0010.JPG

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات