معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی :

لرستان خبر: معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی گفت: دوستی و ارتباط ما با برخی از استان‌ها دلیلی برای تخصیص اعتبارات بیشتر نیست بلکه سعی داریم همه اعتبارات را به صورت عادلانه بین استان‌ها تقسیم کنیم که لرستان نیز از این امر مستثنی نیست.

لرستان خبر، حجت‌الاسلام محمدرضا حشتمی ظهر امروز در دیدار خود با مدیران مؤسسات فرهنگی و قرآنی لرستان و برخی از منتخبان فعال قرآنی در خرم‌آباد گفت: استان لرستان یک استان یک دست شیعه است و طبق آمار، لرستان  از نظر قرآن و گسترش فرهنگ قرآنی رشد کمی و کیفی خوبی داشته است.

 

این مسئول عنوان کرد: کاهش اعتبارات و وجود برخی مشکلات در زمنیه قرآن و برای فعالان قرآنی لرستان وجود دارد که سعی می‌کنیم همه مشکلات در زمینه معاش قرآن در استان را پیگیری کنیم.

 

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: مؤسسات قرآنی در درجه اهمیت بالایی قرار دارند و در سطح کشور اعتبارات خوبی برای بیمه کردن فعالان قرآنی و برخی از اقدامات مؤسسات قرآنی در نظر گرفته شده است تا آنها بتوانند فعالیت‌های قرآنی خود را بهتر انجام دهند.

 

حجت‌الاسلام حشتمی یادآور شد: تفکر و تدبر در خصوص قرآن باید از آموزش‌های عادی بیرون بیاید بنابراین بخشی از سرمایه‌گذاری‌های جامعه باید به سمت تفسیر و تدبر در قرآن باشد.

 

این مسئول خاطر نشان کرد: 90 درصد مجوز مؤسسات در استان و تنها 10 درصد از کار آنها در وزارت صورت می‌گیرد و استان‌ها وظیفه دارند این کار را به خوبی و با سرعت بیشتری انجام دهند.

 

وی گفت: یکی از برنامه های ما، جشنواره فرهنگی و هنری قرآنی است که اعتبارات خوبی برای اجرای آن تصویب شده است و سعی ما توزیع عادلانه این اعتبارات بین همه استان‌هاست.

 

حجت‌الاسلام حشتمی تاکید کرد: ما به دنبال وعده‌های غیرعملی نیستیم و همه توان خود را برای پرداخت مطالبات مؤسسات قرآنی هستیم به کار می‌گیریم.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات