به مناسبت دهه اول محرم /

لرستان خبر: کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی پلدختر گفت: 90 مبلغ دینی در دهه اول محرم جهت تبیین نیاز روز جامعه، مسائل اعتقادی و اجتماعی مردم به مساجد روستاهای پلدختر اعزام شدند.

لرستان خبر، علی یارکیانی ظهر امروز در نشست با خبرنگاران گفت: 90 مبلغ دینی به مناسبت دهه اول ماه محرم به همت اداره تبلیغات اسلامی جهت تبیین نیاز روز جامعه، مسائل اعتقادی و اجتماعی مردم به مساجد روستاهای پلدختر اعزام شدند.

 

 وی افزود: از مجموع روحانیان اعزامی 60 نفر غیربومی که از دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم و طرح هجرت هستند و 30 مقیم شهرستان هستند.

 

وی اظهار کرد: ‌نشر معارف اسلامی و دینی، تشریح مفاهیم و آموزه‌های درخشان نهضت عاشورا و آشنا کردن نسل جوان با فرهنگ اهل بیت(ع) و قیام امام حسین(ع) محور برنامه‌های مبلغان اعزامی و تبلیغات اسلامی در دهه ماه محرم است.

 

کیانی گفت: آگاهی‌بخشی و روشنگری مردم، هدف اعزام روحانی به روستاها ست و تبیین منویات مقام معظم رهبری، ترویج و تبلیغ اصولی و به دور از هر گونه بزرگ‌نمایی، برگزاری جلسات وعظ و خطابه، آموزش احکام و مسائل شرعی، برگزاری آئین‌های دعا، مناجات و سخنرانی، روضه‌خوانی و عزاداری از جمله فعالیت‌های تبلیغی این روحانیون به شمار می‌رود.

 

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی پلدختر محرم را فرصتی طلایی و ارزشمند برای دستگاه‌های فرهنگی، تشکل‌های دینی، مبلغان و عامه مردم دانست و گفت: ماه محرم ماه عزاداری سیدالشهدا(ع) بوده و عزاداری‌ها نباید به گونه‌ای باشد که باعث آسیب‌ رساندن به بدن و سوءاستفاده دشمنان اسلام شود.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات