لرستان خبر گزارش می دهد

عصرامروز بیش از 20 هزار نفر از مادرن بروجردی به همراه فرزندان شیرخوار خود در همایش بزرگ شیرخوار گان حسینی به یاد رباب مادر حضرت علی اصغر شیرخوارگریستند و فرزندان شیر خوار خود را نذر قیام صاحب الزمان(عج) کردند

 

به گزارش لرستان خبر، همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در بروجرد از ساعت  14 امروز در سالن ولایت بروجرد باحضور 20 هزار نفر از مادران و شیر خوارگان حسینی آغازشد.

 

مادرن بروجردی با صداهای لالایی شیرخوارگان خود را آرام می کردند اما گویا این کودکان به یاد بی تابی  طفل 6 ماهه امام حسین(ع) می گریند.

 

امروز مادران بروجردی به یاد غریبی و مظلومیت امام حسین(ع) و طفل معصومش فضا را با عطریا حسین عطر آگین ساختند فضایی که تداعی گر به شهادت رسانده طفل شیر خواره امام حسین(ع) بود.

              unnamed

مادران  با داشتن کارت های سبز رنگ که در روی این کارت ها نوشته شده بود "یا صاحب الزمان(عج) فرزندم را نذر یاری قیام تو می کنم او را برای ظهور نزدیکت برگزین" فرندان خود را در این طرح بزرگ نذر قیام امام زمان(عج) کردند و در روی بطری ها آب معدنی به یاد طفل تشنه امام حسین(ع) که در دست داشتن نوشته شده بود عمو عباس  و عطش به فرندان خود آب می دادند.

 

حجت الاسلام ترابی امام جمعه بروجرد در حاشیه این مراسم در گفت و گو با لرستان خبر اظهار کرد: مراسم شیرخوارگان حسینی هرساله در بروجرد به یاد طفل شیرخوار اما حسین(ع) با شکوه خاصی با حضور مادران و کودکان بروجردی برگزار می شود

              unnamed (1)

وی افزود: امروز همه مادران به یاد مادر حضرت علی اصغر به یاد طفل 6 ماه گریستند و با اهداف قیام امام حسین(ع)  تجدیدی دوباره بستند و در یک حرکت بسیار زیبا فرزندان خود را نذر قیام حضرت مهدی(عج) کردند  که امیداوریم این شیرخوارگان در آینده دنباله رو اهداف قیام امام حسین(ع) باشند

 

امام جمعه بروجرد تصریح کرد: معنویات این همایش غیرقابل وصف است و افراد زیادی حوائج خود را در نظردارند و سال بعد با برآورده شدن حاجات خود و به همراه فرزندان خود در این همایش شرکت می‌کنند

              unnamed (3)

وی با اشاره به اینکه امروز مظلومیت طفل 6 ماه امام حسین(ع) در اذهان مردم تجلی یافته است بیان  کرد: این تجلی به سبب اعتقادات دینی و اسلامی شیعه  است که امروز تداعی یافته است.

 

مادر بروجردی که گریه امانش را بریده بود در گفت و گو با لرستان خبر در بروجرد اظهار کرد: امروز شیرخوار بیمار خود را آوردم و حضرت علی اصغر را واسطه بین خود و خدا قرار دادم و شفا آن را در این مراسم می خواهم بگیرم.

                                          unnamed (4) 

مریم مادر بروجردی با اشاره به وصف ناپذیری این مراسم خاطرنشان کرد: امروز شکستن دل رباب مادر حضرت علی اصغر را باتمام وجود خود حس کردم و برای مظلومیت آنها گریستم که چه غریبانه به شهادت رسیدند.

 

 الهه  مادر دیگر بروجردی افزود: فرزندم را نذر قیام امام زمان (عج) می کنم تا سرباز کوچکی برای منجی عالم بشریت باشد.

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات