در راستای احیای فرهنگ نماز /

لرستان خبر: مسئول بنیاد حریم نماز و مؤسسه فرهنگی- هنری دنیای نیایش گفت: نمایشگاه تخصصی با موضوع نکات آموزنده از آیات قرآن کریم و روایات ائمه معصومین (ع) در قالب آثار هنری در حوزه خداشناسی، نماز، مسجد محوری، نماز جماعت، نماز اول وقت و فرهنگ فاطمی در دانشگاه آزاد بروجرد برپا شده است.

به گزارش لرستان خبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر نبی‌نژاد ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی در بروجرد، اظهار کرد: حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با ادای اول وقت فریضه نماز در میدان نبرد، ضرورت ادای این فریضه را روشن‌تر ساخت.

 

مسئول بنیاد حریم نماز و مؤسسه فرهنگی- هنری دنیای نیایش عنوان کرد: در همین راستا نمایشگاه تخصصی با موضوع نکات آموزنده از آیات قرآن کریم و روایات ائمه معصومین (ع) در قالب آثار هنری در حوزه خداشناسی، نماز، مسجد محوری، نماز جماعت، نماز اول وقت و فرهنگ فاطمی برپا شده است.

 

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد پنجمین واحد دانشگاه برپاکننده این نمایشگاه است، افزود: تاکنون چهار دانشگاه کشور میزبانی این نمایشگاه نورانی و معرفتی را عهده‌دار بوده­اند.

 

وی تصریح کرد: این نمایشگاه در شبستان اصلی مسجد مقدس جمکران و در جوار حرم رضوی در مشهد مقدس نیز برگزار شده و در راستای اهداف تعیین شده تاثیر زیادی داشته است. این نمایشگاه مورد تائید علمای عظام است.

 

نبی‌نژاد با اشاره به تقاضای سایر استان­ها  برای میزبانی این نمایشگاه، عنوان کرد: تاکنون قریب به یک میلیون و 450 هزار نفر در سطح کشور از مزایای فرهنگی و مذهبی آن بهره‌مند شده‌اند.

 

مسئول بنیاد حریم نماز و موسسه فرهنگی ـ هنری دنیای نیایش گفت: یکی دیگر از تبعات دوری از مساجد، فاصله گرفتن جوانان از انس با خداوند و نماز جماعت است که  انجام هیچ کار فرهنگی در این باره اثربخشی نماز را ندارد.

 

وی افزود: کارشناسان امر در این نمایشگاه با ارائه مشاوره نقش مهمی در رونق فضای معنوی جامعه دارد. فضای شاد، مفرح و معنوی از ویژگی­های این نمایشگاه است.

 

وی بیان کرد: از مزایای دیگر این نمایشگاه تخصصی را می توان، ایجاد فضای گفتمان، جذب ایده‌های نو و سلایق هنری برشمرد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات