امام جمعه بروجرد:

لرستان خبر: امام جمعه بروجرد گفت: عمران معنوی به مراتب اهمیت بیشتری دارد و در صورتی که مساجد برنامه‌های تاثیرگذاری با هدف جذب اقشار مردم به خصوص نسل جوان نداشته باشند، آسیب‌های جدی به کشور وارد می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن ترابی عصر امروز در حاشیه جلسه شورای فرهنگ عمومی بروجرد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بعد از انقلاب اسلامی کمتر از یک درصد در بروجرد مسجد ساخته شده است.

 

امام جمعه بروجرد افزود: در شهرک‌های جدیدالاحداث بروجرد کمبود مسجد داریم، در حالی که 4مسجد احداث شده در این مناطق نیز نیمه‌کاره‌ هستند.

 

وی با اشاره به کوتاهی مردم و دولت در این زمینه، عنوان کرد: اهتمام به ساخت مسجد از وظایف دولت اسلامی است که در دولت‌های مختلف نسبت به آن بی‌توجهی شده است و آن‌گونه که باید وظایف خود را در قبال برنامه‌های دینی در بعد سخت افزای انجام نداده‌اند.

 

وی با اشاره به بی­بهره بودن مساجد از اعتبارات تخصیص یافته در سال85 به بروجرد، بیان کرد: این در حالی است که مساجد بزرگ و نمونه‌ای نظیر مسجد جامع و امام خمینی در بروجرد وجود دارد که از قدمت دیرینه و جایگاه ویژه‌ای در کشور برخوردارند.

 

وی اظهار کرد: آسیب شناسی برنامه‌های مساجد یکی از مواردی است که باید در اولویت برنامه‌های فرهنگی و مذهبی قرار گرفته و نسبت به حل آنها در اسرع وقت اقدام شود.

 

ترابی با اشاره به شرایط کنونی و سرمایه گذاری­های کلان دشمن در ایجاد فاصله جوانان با معنویت، تأکید کرد: مسئولان باید به عمق‌دهی به برنامه‌های فرهنگی و جاذبه آفرینی مساجد، پاسخگو بودن نیازهای قشر جوان و شناسایی عوامل دخیل در جذب آنها توجه جدی کنند.

 

وی تنظیف محیط مسجد، تکراری بودن برنامه‌ها، طولانی بودن مدت خطبه و سخنرانی‌ها، سخنرانی بین نمازها را مهم‌ترین عوامل بازدارنده در جذب جوانان به مساجد دانست.

 

ترابی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد در حوزه فرهنگی با کارهایی از قبیل برپایی نمایشگاه حریم نماز، همواره اقدامات خوب و تحسین برانگیزی را انجام می‌دهد. اجرای این برنامه‌های ارزشمند در محیط دانشگاه و سطح شهر نقش موثری در ترویج و تبیین شعائر دینی دارد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • خادم الحسن

    باسلام
    لطفا خبر مراسم شام غریبان در شهرستان دورود با تجمع ۷ الی ۸ هزار نفری مردم از سراسر کشور به نمایندگی هیئت مجذوب الحسن(ع) رو در سایتتون بزنید با تشکر
    www.majzoobolhasan.ir

نظرات