فرماندار شهرستان دورود:

لرستان خبر: فرماندار شهرستان دورود گفت: در شهرستان دورود بیش از 1500 نفر هنرمند در بیش از 15 رشته صنایع دستی شناسایی شده است اما مکان مناسبی جهت عرضه توانایی‌های این افراد در سطح شهرستان وجود ندارد.

به گزارش لرستان خبر، ماشاءالله نعمتی صبح امروز در جمع مدیران شهرستان دورود اظهار کرد: امسال 30 هزار گردشگر از دریاچه گهر دیدن کردند که میزان رضایت گردشگران با توجه به ساماندهی­های صورت گرفته در حوزه دریاچه افزایش یافته است.

 

فرماندار شهرستان دورود افزود: با وجود استقبال از دریاچه گهر، زیرساخت‌ها مناسب در شهرستان فرآهم نیست.

 

وی با اشاره به عدم تخصیص اعتبارات برای حفظ آثار فرهنگی، عنوان کرد:  با توجه به اینکه 300 اثر تاریخی و فرهنگی در شهرستان به ثبت رسیده است که جهت حفظ و حراست از آنها نیازمند تعیین حریم برای این آثار هستیم.

 

نعمتی بیان کرد: تعدادی از آثار تاریخی و فرهنگی به دلیل عدم تخصیص اعتبارات، مورد سوء­استفاده افراد سودجو قرار می­گیرند.

 

وی تصریح کرد: در شهرستان دورود بیش از 1500 نفر هنرمند در بیش از 15 رشته صنایع دستی شناسایی شده است اما مکان مناسبی جهت عرضه توانایی‌های این افراد در سطح شهرستان وجود ندارد.

 

وی با تأکید بر لزوم ایجاد بازارچه دائمی برای عرضه صنایع دستی، افزود: نبود مکان مناسب جهت عرضه محصولات هنری، فعالان حوزه صنایع دستی این شهرستان را دچار بی انگیزگی و روی آوردن به مشاغل کاذب نموده که نیازمند توجه ویژه مسئولان میراث فرهنگی کشور و استان است.

 

این مسئول تأکید کرد: ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در اطراف روستاهایی مثل روستاهای چم چیت، تی و عمارت به علت داشتن تفرجگاه‌های طبیعی متعدد قابلیت جذب گردشگر را دارند، می‌تواند فرصت خوبی برای توسعه گردشگری باشد در شهرستان باشد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات