گزارش لرستان خبر از وداع باشکوه با شهدا/

از ساعات آغازین امروز در هوای سرد و بارانی بروجرد، مردم شهرستان به خیابان‌ها آمده بودند که در سالروز رحلت پیامبر اکرم(ص) با دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس خداحافظی کنند.

به گزارش  لرستان خبر، از ساعات آغازین امروز در هوای سرد و بارانی بروجرد، مردم شهرستان به خیابان‌ها آمده بودند که در سالروز رحلت پیامبر اکرم(ص) با دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس خداحافظی کنند.

 

خیابان‌ها آرام‌آرام شلوغ می‌شد وعده‌ای به سمت سپاه شهرستان می‌رفتند که شهدا را بر دوش بگیرند وعده‌ای دیگر به سمت دانشگاه آزاد می‌رفتند که فضای دانشگاه را آماده کنند تا از شهدا میزبانی کنند.

 

دانشجویان دانشگاه آزاد بروجرد هم که چند شبانه‌روز است که منتظر و چشم‌به‌راه مهمانان خود هستند و فضای دانشگاه را تزئین کردند تا بتوانند میزبانانی خوب برای عزیزانشان باشند.

 

                   172256_466 

 

خیابان‌های منتهی به سپاه، امام‌زاده جعفر و دانشگاه آزاد بروجرد کم‌کم پر می‌شود و دیگر جایی برای تردد وجود ندارد و هئیات مذهبی شهرستآن‌هم شروع به عزاداری می‌کنند و با همراهی مردم فضای شهر مملو از عطر شهدا و عشق به شهدا و رسول خدا(ص) و امام حسن مجتبی(ع) می‌شود.

 

ساعت 9 می‌شود و مردم شهدا رو بر روی دوش خود می‌گذارند و با شعارهای یا حسین(ع) به سمت مسجد امام خمینی(ره) و سپس امام‌زاده جعفر حرکت می‌کنند.

 

در این شکوه عشق و شود و سپاس، پای صحبت مردم نشستیم تا گوشه‌ای از این شور و شکوه را به روی کاغذ بیاوریم.

 

رضا پیرمردی که با عصا زدن شهدا را بدرقه می‌کند و از شدت باران خیس شده است با چشمانی اشک‌بار به لرستان خبر  گفت: این شهدا پاره تن ما هستند و خوشحالم که در آخر عمرم دوباره توانستم از نزدیک با شهدا بیعت کنم.

 

 

139308051738142153938444

وی می‌گوید: امروز شهر بروجرد بوی  شهدا به خودش گرفته و همه آمده‌اند که با فرزندان و برادران خود خداحافظی کنند.

 

کلثوم دیگر شهروند بروجردی درحالی‌که فرزند خود را در آغوش دارد  به لرستان خبر می‌گوید: امروز با فرزند خردسالم در این مراسم آمده‌ام که با برادران شهیدم خداحافظی کنم و فرزندم هم با شهدا انس بگیرد.

 

وی عنوان کرد: درست است که هوا بارانی‌ سرد است اما وجود پربرکت شهدا به شهر بروجرد گرمی داده و می‌بینید که هیچ‌کس در این هوا احساس سردی نمی‌کند.

 

امیرحسین دانشجوی دانشگاه آزاد بروجرد  گفت: از روزی که مشخص شد که دانشگاه ما میزبان این شهدا است از شدت شوق نمی‌توانستم آرام بگیرم و بی‌صبرانه منتظر امروز بودم.

 

 

139308051735059833938404

وی که 18 سال بیشتر سن ندارد عنوان کرد: نخستین بار است که در مراسم شهدا و آن‌هم از نزدیک حضور پیدا کردم و وصف شدنی نیست. این شهدا همه‌چیزشان را برای ما دادند و ما امروز کوچک‌ترین کار را کردیم.

 

مریم دیگر دانشجوی بروجردی که مشغول گلاب پاشیدن در محیط دانشگاه است با لرستان خبر گفت: امروز مهمانان عزیزی داریم و باید فضای دانشگاه را آماده کنیم که شرمنده آن‌ها نشویم.

 

وی می‌گوید: امروز برادران ما به ما لطف کردند و با حضور خود در شهر بروجرد و دانشگاه ما، فضای شهر را معطر کردند و گویی امروز بروجرد، شهر دیگری شده است.

 

 

13930805174415003938584

جمعیت حرکت می‌کند تا به دانشگاه برسد اما موج عظیم مردمی سرعت حرکت را کند کرده و رسیدن به دانشگاه را به تأخیر انداخته است.

 

دانشجویان پیشی می‌گیرند که خود تابوت شهدا را بر شانه بگذارند. چراکه همیشه در گوشه تلویزیون این صحنه‌ها را می‌دیدند و اکنون خود درصحنه هستند.

 

جمعیت تابوت‌ها را بر روی دوش خود می‌برند و مدام نفرات زیر تابوت عوض می‌شود تا همه از این سعادت بهره‌مند شوند و بالاخره جمعیت با پیکر شهدا به دانشگاه می‌رسد و دانشجویانی که سردر دانشگاه با سربندهای یا فاطمه(س) و پرچم‌های یا حسین(ع) و یا ابوالفضل(ع) منتظر ورود پیکر شهدا هستند.

                              139308051741301223938524

 

جمعیت وارد دانشگاه می‌شود و دانشجویان به دور تابوت شهدا حلقه می‌زنند و می‌گویند ای عزیزان ما، شما افسران جنگ بودید و خود را برای اسلام و انقلاب فدا  کردید و ما هم افسران جنگ نرم سید علی هستیم و می‌خواهیم راه شهدا را ادامه دهیم.

 

 صدای نجوا و نوحه و مرثیه‌سرایی فضای دانشگاه را معطر کرده و هرکس به‌نوبه خود حرفی با شهدا دارد .

 

 مادران، پدران و خانواده‌های شهدا حس و حال دیگری در اینجا دارند و اشک‌هایشان از جنس دیگری است و جانبازانی که صورتشان از اشک پرشده و از اینکه از دوستانشان جامانده‌اند حسرت می‌خورند.

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات