امام خامنه‌ای در پیامی به بیست و سومین اجلاس سراسری نماز:

رهبر معظم انقلاب فرمودند: برای اینکه این کار ارزشمند هرچه بیشتر به نقطه کمالِ کارایی نزدیک شود، باید به این سنجش و محاسبه واقع‌بین و خردمندانه، همت گماشت و پیگیری نتایج را بخش مهمی از این ابتکار دانست.

به گزارش لرستان خبر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به بیست و سومین اجلاس سراسری نماز، با اشاره به تلاش‌های ارزشمند در زمینه ترویج این فریضه بی‌همتای اسلامی، بر سنجش واقع‌بینانه آثار این تلاش‌ها در رفتار نمازگزاران به‌ویژه جوانان و همچنین ارزیابی اقدامات مسئولان در فراهم آوردن فرصت برای نمازگزار و ترویج نماز تأکید و خاطرنشان کردند: برای نزدیک شدن اجلاس ارزشمند نماز به نقطه کمال کارایی خود، باید به این محاسبه واقع‌بین و خردمندانه همت گماشت.

 

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی که صبح امروز (چهارشنبه) در اجلاس سراسری نماز در اهواز توسط حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز قرائت شد، به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

سالیان درازی است که همت و انگیزه‌ای مبارک‌، همه‌ساله، دل‌ها و ذهن‌ها را در سراسر کشور با این اجلاس، به اندیشیدن درباره نماز برمی‌انگیزد و نکته‌ها و یادآوری‌ها و هشدارهایی درباره این فریضه بی‌همتای اسلامی و این استوانه استوار دین و دینداری، در فضای جامعه می‌پراکند. این،‌ توفیقی بزرگ برای شما برگزارکنندگان و موهبتی از سوی خداوند برای ما شنوندگان و نیوشندگان است.

 

اکنون نوبت آن است که محصول این تلاش ارزشمند، در ترازوی نگاهی واقع‌بین، سنجیده شود؛ چه در رفتار مخاطبان که به گزاردن نماز و سبک نشمردن آن فراخوانده شده‌اند، به‌ویژه جوانان و نورسیدگان و چه در مواظبت بر کیفیت نماز و خشوع و حضوری که روح و جوهر این عمل صالح رحمانی به شمار می‌رود و چه در مسئولیت‌شناسی کسانی که به وظائفی در این راه موظف گشته‌اند، همچون ساختن و پرداختن مساجد، یا ترتیب دادن نماز در مدارس و دانشگاه‌ها، یا فراهم آوردن فرصت برای نمازگزار در سفرهای زمینی و هوایی، یا در بهره‌گیری از شیوه‌های هنری در ترویج نماز در رسانه‌های تصویری و صوتی، یا در تولید مقاله و کتاب در تبیین زیبایی‌های این عمل کوتاه و پرمغز ... و چه در زمینه‌های دیگری که وظائفی در آنها بر عهده مسئولانی نهاده شده است.

 

اجلاس نماز، اقدامی مبارک و کارساز و بی‌شک مأجور است، لیکن برای اینکه این کار ارزشمند،‌ هرچه بیشتر به نقطه کمالِ کارایی نزدیک شود، باید به این سنجش و محاسبه واقع‌بین و خردمندانه، همت گماشت و پیگیری نتایج را بخش مهمی از این ابتکار دانست.

 

توفیق همه شما به‌ویژه روحانی عزیز و گرانقدر حجت‌الاسلام جناب آقای قرائتی را از خداوند بزرگ مسألت می‌کنم.

سیدعلی خامنه‌ای

9 / دی / 1393

انتهای پیام/*

 
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات