معاون فرهنگی ارشاد اسلامی لرستان:

لرستان خبر: معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: به منظور آماده سازی مراکز استان های کشور در راستای ترویج فرهنگ کتاب خوانی، فراخوان انتخاب پایتخت کتاب ایران به لرستان ارسال شده است.

به گزارش لرستان خبر، ماشااله امان اللهی بهاروند روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور آماده سازی مراکز استان های کشور در راستای ترویج فرهنگ کتاب خوانی، فراخوان انتخاب پایتخت کتاب ایران به لرستان ارسال شده است.

 

وی با اشاره به فرصت ایجاد شده برای استان، افزود: بر اساس این طرح، مراکز استان های کشور باید طرح هایی را در جهت فضاسازی مناسب برای کتاب خوانی در شهر ارائه دهند که فرصت فراهم شده، بستری برای به نمایش درآوردن ظرفیت های فرهنگی و ادبی استان است.
 

معاون فرهنگی اداره ارشاد اسلامی لرستان عنوان کرد: شهر و استانی که بهترین طرح را برای ایجاد فضای مناسب کتاب خوانی ارائه دهد به عنوان شهر برنده طرح پایتخت کتاب ایران انتخاب می شود.

 

وی ضمن درخواست همکاری از رسانه ها، تصریح کرد: رسانه با انعکاس اخبار مرتبط با طرح پایتخت کتاب ایران و انتخاب لرستان، همکاری کنند چرا که باید حرکتی جریان ساز ایجاد شود و حتی در صورت عدم انتخاب لرستان در این طرح، ظرفیت های فرهنگی و ادبی استان به خوبی منعکس شوند.
 

بهاروند خاطر نشان کرد: همان طور که شهر ارائه دهنده بهترین طرح کتاب خوانی برنده عنوان پایتخت ایران می شود، در این امر به کمک رسانه ها نیاز داریم.

 

وی به لزوم همکاری تمامی قشر هنرمند و فعال فرهنگی در این زمینه اشاره و بیان کرد: همکاری و تعامل ناشران، کتاب فروشان، کتابداران، ادارات دولتی و غیردولتی مرتبط با کتاب، هنرمندان، مفاخر و مشاهیر و همچنین مخاطبان در این طرح ضروری است.

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات