با حضور مسئولان کشوری/

لرستان خبر: صبح امروز نخستین یادواره 68 شهید دانش‌آموز دبستان شهید فیاض‌بخش شهرستان بروجرد با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی و جمعی از خانواده های شهدای حمله موشکی در بروجرد برگزار شد.

به گزارش لرستان خبر، صبح امروز نخستین یادواره 68 شهید دانش‌آموز دبستان شهید فیاض‌بخش شهرستان بروجرد با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی  و جمعی از خانواده های شهدای حمله موشکی و مردم بروجرد برگزار شد.

 

این یادواره با تلاش آموزش و پرورش بروجرد، با اجرای برنامه هایی نظیر ایراد خاطراتی از شاهدان عینی این حادثه دلخراش و نمایش صحنه هایی از بمباران مدرسه فیاض بخش بروجرد، در سالن اجتماعات علامه شهیدی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد برگزار شد.

 

در 20 دی ماه سال 1365، در حملات موشکی دشمن بعثی 68 دانش آموز دبستانی مدرسه شهید فیاض بخش بروجرد مظلومانه به شهادت رسیدند.

 

سرهنگ محمد پاپی نژاد، فرمانده سپاه ناحیه بروجرد درحاشیه برگزاری این یادواره اظهار داشت: در سال 1365 دشمن بعثی عراق با شکست در عملیات های کربلای 4 و 5، و به دنبال ضرباتی که از سوی نیروهای رزمنده ایران متحمل شد، تصمیم به انتقام جویی گرفت.

 

وی افزود: صدام در راستای انتقام جویی خود به شهرها حمله ور شد و با گسترده کردن حملات خود، در یکی از حملات خود، دبستان فیاض بخش بروجرد را مورد بمباران خود قرار داد و در آن حادثه دلخراش 68 دانش آموز دبستانی را به شهادت رساند.

 

فرمانده سپاه ناحیه بروجرد  با اشاره به جنایت بزرگ صدام و حامیانش در این حادثه جاگداز، عنوان کرد: همایش ها و یادواره های شهدا در انتقال فرهنگ شهادت و آشنایی نسل امروز با فرهنگ ایثارگری رزمندگاه مؤثر است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات