گفت و گو با جانباز مدرسه فیاض بخش بروجرد:

جانباز مدرسه فیاض بخش بروجرد گفت : باز هم دیر شد واین بار از قافله شهدای دانش آموزان مدرسه ای جا ماندم که 68 نفر از از همکلاسی هایم به شهادت رسیدند.

به گزارش لرستان خبر، عباس فتح الهی دانش آموز دیروز مدرسه فیاض بخش بروجرد و جانباز امروز انقلای اسلامی است که غم دوری هم کلاسی ها و هم بازی های دیروزش آزارش می دهد و احساس دلتنگی می کند.

 

وی در مورد حادثه 20 دی 65 و شهادت 68 نفر از هم مدرسه ای هایش گفت : در سال 65 و در زمانی که جنگ بین ایران و عراق در جریان بود ، دشمن پس از عملیات کربلای 5 و شکت ، بمباران هایی را در چندین مدرسه آغاز کرد.

 

جانباز مدرسه فیاض بخش بروجرد بیان کرد : گمان نمی کردم که روزی بمبی در مدرسه ما  فرود آید و چنین اتفاقی رخ دهد چرا که ما همچنان شور و نشاط دوران کودکی خود را در مدرسه و با همکلاسی های خود انجام می دادیم.

 

زمستان بود و در روز 20 دیماه در نوبت عصرقرار بود که به مدرسه بروم، آن روز مانند همیشه از راه خانه تا مدرسه را با دوستان و برارد دوقلوی خود خود بازی کردیم تا به مدرسه رسیدیم.

 

فتح الهی  افزود: به مدرسه که رسیدیم، مانند هر روزصف های منظمی را برای رفتن به کلاس تشکیل دادیم اما طولی نکشید که در ساعت 13 ظهر ناگهان صدای زنگ مدرسه را صدای بمب به صدا در آورد.

 

جانباز مدرسه فیاض بخش گفت : با صدای بمب چیزی نفهمیدم وناگهان تمام مدرسه دود آلود شد و تا چند لحظه متوجه اتفاق رخ داده نشدیم.

 

 پس از این که چشمانم را باز کردم ، دوستانم را دیدم که غرق در خون شده بودند و دانش آموزان زیادی تکه تکه شده و تازه متوجه شدم که چه حادثه تلخی امروز در مدرسه به وقوع  پیوست.

 

فتح الهی در بین گفت وگو چند لحظه مکث کرد، اشکهای زیادی بی صدا از چشمانش سرازیر شد و گفت : وقتی دیدم دوستان زیادی از مدرسه شهید شده اند غمگین شدم اما نمی دانستم که خودم مجروح شده ام.

 

وی اظهار داشت : خیلی ترسده بودم  و فقط نگاه میکردم و مدیر مدرسه را می دیم که با صورتی خونی به طرف بچه ها می دود .

 

عباس گفت: چیزی نمی شینیدم اما باز هم متوجه نشده بودم که برای بچه ها اتقافی افتاده است ، با گام های کوچک خود به راه افتاده تا از مدرسه ای که بمب دشمن آنرا تخریب کرد خارج شوم.

 

دست برادر دوقلوی خود را که با همه کلاس بودیم را گرفتنم و فقط می دویم.

 

بمردم سراسیمه و نگران به طرف مدرسه می آمدند وهر کس دانش آموز خود را با صداهایی بلند و چشمانی اشکبار فریاد می زدند.

 

فتح الهی تصریح کرد : چند ساعت بعد بود که متوجه شدم به همراه برادرم  قسمت زیادی از شنوایی خود را ازدست داده ایم ،  اما چند روز بود که به همراه خانواده در تشییع دوستان شهیدم شرکت کردیم.

 

عباس سرش را پایین انداخت و با حسرت می گفت باز هم دیر شده بود اما این بار از قافله شهدای دانش آموزان مدرسه جا مانده ام .

 

این جانباز مدرسه فیاض یخش بروجرد گفت: شهدای زیادی در آن دوران برای حفظ آب و خاک این وطن جان خود را از دست داده اند تا امروزچنین امنیتی در کشور حاکم شود.

 

 در آن دوران شهادت 68 نفر از دانش آموزان بی گناه مدرسه فیاض بخش بروجرد نمونه ای از مظلومیت بود تا امروز دانش آموزان با خیالی آسوده به کسب علم و دانش بپردازند.

 

فتح الهی اضافه کرد :همه ما در برابرشهدا وظیفه داریم تا راه آنها را ادامه دهیم وتا آخرین قطره های خون خود از وطن حفاظت نماییم.

منبع:‌سفیر افلاک

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات