از 5 تا 8 بهمن ماه و با حضور هنرمندان برتر کشور/

مدیر ستاد اجرایی هفتمین جشنواره سراسری هنرهای تجسمی بسیج گفت: جشنواره سراسری دوسالانه هنرهای تجسمی بسیج از 5 تا 8 بهمن ماه در لرستان برگزار می شود.

به گزارش لرستان خبر ، مدیر ستاد اجرایی هفتمین جشنواره سراسری هنرهای تجسمی بسیج گفت: جشنواره سراسری دوسالانه هنرهای تجسمی بسیج از 5 تا 8 بهمن ماه در لرستان برگزار می شود.

 

شمس الله هنامی افزود: اين جشنواره که با عنوان «تجلی حقیقت و زیبایی» نامگذاری شده در 4 بخش نقاشی(تکنیک آزاد)، نگارگری، گرافیک(پوستر) و کاریکاتور برگزار می‌شود.

 

مسئول انجمن هنرهاي تجسمي لرستان ادامه داد: افتتاحیه این جشنواره روز 6 بهمن از سات8:30 در گلزار شهدای خرم آباد برگزار می شود و غبارروبی گلزار شهدای خرم آباد از برنامه های افتتاحیه جشنواره است.

 

هنامی با اشاره به بخش های مختلف جشنواره گفت: علاوه بر نمایشگاه ها و کارگاه هایی که در این جشنواره انجام می شود 2 کلاس علمی هنر روز در روزهای 6 و 7 بهمن با حضور اساتید دانشگاه تهران برگزار می شود که می تواند برای علاقمندان مفید و مثمرثمر باشد.

 

وی افزود: در بخش مسابقه این جشنواره سه بخش دارد که ابتدا آثار در بخش استانی داوری شده سپس آثار برتر استان ها توسط هیئت انتخاب به بخش اصلی راه می یابد که در این بخش حدود 100 اثر به بخش پایانی که در خرم آباد برگزار خواهد شد راه یافته اند.

 

شمس الله هنامی با اشاره به رشد آثار هنرمندان لرستانی در این دوره عنوان کرد: خوشبختانه بالاترین آمار از بین استان ها مربوط به استان لرساتان است که با 6 اثر در این دوره بیشترین اثر راه یافته به مسابقه را به خود اختصاص داده است و این در حالی است که در دوره قبل که در کرج برگزار شد تنها یک اثر از لرستان پذیرفته شد.

 

مدیر ستاد اجرایی هفتمین جشنواره سراسری هنرهای تجسمی بسیج گفت: برای میزبانی این جشنواره سراسری بیش از یک سال رایزنی کرده ایم که قطعا برگزاری این جشنواره برکاتی برای استان به همراه خواهد داشت که امیدواریم با همکاری و همیاری مسئولان این جشنواره به خوبی و در شان استان لرستان برگزار شود.

 

هنامی ادامه داد: دستگاه ها و ارگان های زیادی قول همکاری در برگزاری جشنواره را داده اند که از جمله می توان به شهرداری خرم آباد، کانون فکری کودکان، جمعیت هلال احمر استان، اداره میراث فرهنگی و گردشگری، قرارگاه فرهنگی صاحب الامر(عج) و ادره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را نام برد.

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات