معاون فرهنگی دانشگاه پیام‌نور کشور:

لرستان خبر: معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه پیام‌نور کشور گفت: اعتبار فرهنگی در نظر گرفته شده برای دانشگاه‌های پیام نور کشور 3 میلیارد تومان است و این دانشگاه اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده است.

به گزارش لرستان خبر، کریم نجفی برزگر عصر امروز در حاشیه جشن دانش آموختگان دانشگاه پیام‌نور لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه‌های فعال فرهنگی است و برنامه‌های خوبی در زمینه فرهنگی برای سال آینده در نظر گرفته است.

 

وی افزود: اعتبار فرهنگی در نظر گرفته شده برای دانشگاه‌های پیام نور کشور سه میلیارد تومان است و این دانشگاه اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده است.

 

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه پیام‌نور کشور ضمن اشاره به سرانه فرهنگی سالانه هفت هزار تومانی برای هر دانشجو، عنوان کرد: انتظار داریم در سال آینده 20 درصد بدجه فرهنگی این دانشگاه افزایش پیدا کند.

 

وی ضمن تأکید بر تلاش ریاست دانشگاه پیام نور نسیب به توسعه ظرفیت‌های فرهنگی این دانشگاه، تصریح کرد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی و نظریه‌پردازی، اجرای این امر در دانشگاه‌های پیام‌نور دارای اهمیت است.

 

برزگر با اشاره به برگزاری بیش از 400 کرسی آزاداندیشی در دانشگاه‌های پیام نور کشور، بیان کرد: با توجه به اینکه تمامی ظرفیت‌های علمی یکسان نیستند، از این رو برگزاری کرسی‌ها و نظریه‌پردازی زمینه رشد دانشجو برای رسیدن به مسئولیت‌های پیش‌رو را فراهم می‌کند.

 

وی ضمن تأکید بر اینکه تشکیل انجمن‌ها و تشکل‌ها بنا به تقاضای دانشجویان انجام می شود، خاطر‌نشان کرد: قوام و پویایی دانشگاه به دانشجوی آن وابسته است، از این رو دانشگاه پیام نور بر مبنای نیاز دانشجو عمل می‌کند.

 

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه پیام‌نور کشور با اشاره به نشریات دانشجویی، گفت: در حال حاضر 700 نشریه دانشجویی ثبت شده در کشور وجود دارد که در بخش‌های مختلف خلاقیت‌های فکری و اندیشه‌ای دانشجوها را در موضوعات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نشان می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه شرایط خوبی برای شکوفایی فکری دانشجویان وجود دارد، افزود: با توجه به ظرفیت‌های زیادی که در بین دانشجویان داریم، باید این ظرفیت‌ها از سوی دولت و وزارت علوم حمایت شوند تا بتوانند نقش خود را در آینده به خوبی ایفا کنند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات