اعضای کاروان ایران سرزمین برادری صبح امروز در دیدار با خانواده شهید ترور محمد شاهوزهی بر اهمیت و همبستگی شیعیان و اهل تستن تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ اعضای گروه سیستان و بلوچستان کاروان ایران سرزمین برادری در دومین دیدار خود با خانواده‌های شهید اهل سنت صبح امروز اول اسفندماه به دیدار خانواده شهید ترور اهل سنت محمد شاهوزهی رفتند. 

در این دیدار پدر شهید شاهوزهی گفت: از اینکه پسرم برای اسلام و انقلاب به شهادت رسیده اصلا ناراحت نیستم. فرزند من در حقیقت فرزند رهبر انقلاب بود و رفت و برای انقلاب به شهادت رسید. 

پدر شهید شاهوزهی افزود: این شهید ششمین فرزند من بود و من علاقه دارم به عنوان فرزند تمامی اهل سنت محسوب شود زیرا کشور ما کشوری است که در آن هم شیعیان فرزندانشان را به اسلام و انقلاب هدیه دادند و هم اهل سنت که فرزند من یکی از فرزندان این کشور است. 

وی ادامه داد: ما اعتقاد داریم که هیچ تفاوتی بین شیعیان و اهل‌سنت وجود ندارد و همه با هم برابر و برادریم. در این دیدار هم تسبیح عقیق متبرک به بیت‌الحرام توسط فروز رجایی‌فر به پدر و مادر شهید شاهوزهی تقدیم شود و او خطاب به خانواده این شهید گفت: ما آمده بودیم تا درباره وحدت و همبستگی حرف بزنیم اما دیدیم شما از صحبت فراتر رفته‌اید و وحدت را به مرحله عمل رسانده‌اید و هیچ فاصله‌ای با نظام و شیعیان احساس نمی‌کنیم.

در ادامه این دیدار مولوی روح‌الله شاهوزهی امام جمعه مسجد رحیم‌آباد که از بستگان شهید محمد شاهوزهی بود حضور داشت و در سخنانی کوتاه اظهار کرد: مردم اهل سنت بلوچ از خاک خود دفاع می‌کنند و در این راه تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت وجود ندارد.

وی با اشاره به خصومت دشمنان با نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: اگر تروریست‌ها و افراطیون دست به کشتن مردم ما زدند به دلیل شیعه بودن آنها نبود. هدف آنها ناامن کردن جمهوری اسلامی و استان ماست. 

امام جمعه مسجد رحیم‌آباد ادامه داد: اگر امروز داعش به ایران بیاید قبل از اینکه شیعیان را به قتل برساند اهل سنتی که وابسته به نظام جمهوری اسلامی هستند می‌کشند. 

مولوی شاهوزهی اظهار کرد: دو چیز در ایجاد وحدت بین مسلمانان نقش موثر دارد یکی نقش علما و دیگر نقش ریش‌سفیدان اقوام مختلف است. باید بدانیم که اگر سیستان و بلوچستان ناامن شد کشور ما ناامن خواهد شد.

وی توضیح داد: دو چیز هم موجب ناامنی می‌شود یکی فقر فرهنگی و دیگری فقر اقتصادی است. اگر این دو معضل از سیستان و بلوچستان حذف شود امنیت به طور حامل حاکم خواهد شد. 

در خاتمه این دیدار محمدحسین قدمی با سیاه‌قلم از تصاویر شهید شاهوزهی و پدر را نقاشی کرد و به خانواده این شهید اهداء نمود. همچنین تندیس کاروان ایران سرزمین برادری به پدر و مادر شهید شاهوزهی اعطا شد.

شهید محمد شاهوزهی در دوره خدمت سربازی به توسط گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی طی یک انفجار به شهادت رسیده است. 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات