قول وزارت حج و خارجه عربستان برای حل مشکل کاهش صدور ویزا

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: امیدواریم بر اساس قول‌هایی که وزارت حج و خارجه عربستان و وزارت خارجه کشورمان داشتند، مشکل کاهش ۵۰ درصدی صدور روادید تا یکشنبه حل شود.

سعید اوحدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با بیان این‌که همان طور که اعلام کردیم کاهش 50 درصدی روادید را از طرف کنسولگری‌های هم مشهد و هم تهران شاهد بودیم، اظهار داشت: هر دو کنسولگری تعداد هزار و پانصد ویزای خود را در روز به نصف کاهش دادند و مجموعاً 3 هزار ویزا در روز صادر می‌کنند، در صورتی که ما ویزا روزانه 4600 نفر ویزا نیاز داریم تا مشکلی نداشته باشیم.

وی اضافه کرد:‌ هم با مسئولان وزارت خارجه جلسات متعددی داشتیم و آن‌ها قول‌هایی هم دادند و هم با وزارت خارحه خودمان جلساتی را برگزار کردیم که آن‌ها هم قول دادند مساعدت کنند تا این مشکل حل شود؛ همچنین مکاتباتی با وزیر حج عربستان و مکالمه تلفنی با معاونان وزارت حج عربستان داشتیم که امیدواریم همان‌طور که قول دادند تا یک‌شنبه هفته آینده شاهد حل این مشکل باشیم.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد:‌ اگر آن‌ها مشکل را حل کنند، پروازها روال خود را دارد و خدشه‌ای در برنامه‌ریزی‌ها ایجاد نمی‌شود ولی اگر مشکل را حل نکنند قطعاً باید تمهیدات جدید را به کار ببندیم.

اوحدی با بیان این‌که 7 قرارداد با 7 شرکت سعودی داریم که هر 7 قرارداد هم به تأیید وزارت خارجه و هم وزارت حج عربستان رسیده است، خاطرنشان کرد: معنای این تأیید این است که آن‌ها متعهد به صدور ویزا شدند، همچنین در حال حاضر 100 هزار رقم-طلب یعنی مجوز صادرشدن ویزا را داریم که وزارت خارجه عربستان آنها را صادر کرده است و فقط باید تبدیل به ویزا روی پاسپورت شود که وظیفه کنسول‌گری‌هاست که این کار را انجام دهند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با پیگیری های انجام‌شده حداکثر تا یکشنبه هفته آینده این مشکل حل شود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات