مدیر‌کل آموزش‌وپرورش لرستان:

لرستان خبر: مدیر‌کل آموزش‌وپرورش لرستان گفت: 85 دانش‌آموز لرستانی برای انجام حج عمره به سفر معنوی سرزمین وحی اعزام شدند.

به گزارش لرستان خبر، گودرز کریمی فر ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 85 دانش‌آموز لرستانی برای انجام حج عمره به سفر معنوی سرزمین وحی اعزام شدند.

 

وی افزود: به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران سفرهای زیارتی و انجام مناسک حج از حالت اختصاصی خارج‌شده است.

 

مدیر‌کل آموزش‌وپرورش لرستان ضمن تأکید بر تقویت تقوای الهی و ترویج فرهنگ خودسازی، عنوان کرد: با توجه به اینکه نظام آموزشی تربیت دینی را محور خود قرار داده، بنابراین سفرهای معنوی، به پایگاه‌هایی برای تعالیم مذهبی در نظام آموزشی تبدیل‌شده است.

 

وی با اشاره به تأثیر سفر معنوی حج در بیمه کردن دانش‌آموزان در مقابل هجمه‌های دشمن، بیان کرد: با توجه به وجود روحیه لطیف، طهارت و آمادگی بیشتر برای درک حقایق معنوی در جوانان، بنابراین سفرهای زیارتی و معنوی می‌تواند در بیمه کردن و حفاظت جوانان در برابر توطئه‌های فرهنگی نقش به سزایی داشته باشد.

 

کریمی فر بابیان این‌که حج، برنامه کامل عملی برای تهذیب و خودسازی است، تصریح کرد: فضای موجود در این سفر معنوی می‌تواند تحول ماندگاری را در روحیه انسان به‌جای آورد.
 

وی خاطرنشان کرد: در راستای اعزام دانش‌آموزان عمره‌گزار یک دوره آموزشی دوروزه برگزار شد که آموزش‌هایی از قبیل مناسک، تاریخ اسلام، آشنایی با اماکن مقدسه، آداب زیارت و اسرار عمره به دانش‌آموزان ارائه شد.


 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات