باسخنرانی حاج حسین یکتا؛

فرمانده سپاه بروجرد گفت: یادواره 1500 شهید شهرستان بروجرد دوشنبه 11 اسفندماه با حضور حسین یکتا فرمانده بنیاد فرهنگی خاتم الااوصیاء فردا ساعت 9 صبح در سالن 9 دی سپاه بروجرد برگزار می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، سرهنگ محمد پاپی نژاد عصر امروز در جلسه نشست برنامه‌ریزی یادواره 1500 شهید این شهرستان اظهار داشت: شهدا با ایثار جان خود درراه اعتلای میهن اسلامی نامی ماندگار برای خود در طول تاریخ برجای گذاشتند.

 

وی با اشاره به رسالت عظیم زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا، افزود: باید دانست شهدا هیچ نیازی به برگزاری این‌گونه یادواره‌ها ندارند بلکه این نسل جوان امروزی است که نیازمند شناخت و آگاهی از راه و روش این مشعل‌های فروزان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستند.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بروجرد شهدا را چراغ راه آیندگان دریافتن مسیر درست تعالی کشور دانست و بیان کرد: شهدا با نثار جان خود قهرمانانه در حفاظت از میهن اسلامی ایستادند و جنگیدند و اکنون این وظیفه بزرگ بر عهده نسل امروز قرار داده‌شده است که با تمام توان از آرمان‌ها و ارزش‌های مقدس آنان دفاع کنند.

 

پاپی نژاد امنیت مستقر در جامعه امروز را مرهون جان‌فشانی‌های بی‌دریغ شهدا دانست و عنوان کرد: اگر طالب هدایت در مسیر شهدا و یافتن مسیر درست در اجتماع باشیم ضروری است یاد و خاطر شهدا را همواره در جامعه زنده نگه‌داریم چراکه اگر این ایثار و جان‌فشانی‌های شهدا نبود امروز امنیت کشور با چالش جدی مواجه بود.

 

وی با اشاره به لزوم تکریم خانواده‌های معظم و معزز شهدا، خاطرنشان کرد: صبر و مقاومت خانواده‌های شهدا یادآور ایستادگی و مقاومت فرزندان آنان در دفاع مقدس است بنابراین دیدار آنان روحیه‌ای مضاعف در ملت ایران ایجاد می‌کند.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بروجرد با اشاره به تغییر تاکتیک رایج جبهه استکبار در مواجه با ایران اسلامی، گفت: اگر آمریکا، اسرائیل و دیگر مستکبران توان مقابله با جمهوری اسلامی ایران را داشتند در براندازی این نظام کوتاهی نمی‌کردند.

 

پاپی نژاد با اشاره به اینکه ملتی که فرهنگ ایثار و شهادت در آن جاری و ساری است تسلیم هیچ ابرقدرتی نمی‌شود، اظهار داشت: آنان به این مهم رسیده‌اند که نمی‌توان با ملتی که برای استقلال و آزادی خود حاضر است از جان خود بگذرد، مقابله کرد.

 

وی اقتدار کشور، پویایی انقلاب اسلامی و ملت ایران را مرهون خون شهدا دانست و افزود: امام خمینی (ره) همواره می‌فرمودند که شهدا و خانواده‌های آن‌ها ولی‌نعمت ما هستند بنابراین همواره باید به یاد ولی‌نعمت‌های خود باشیم.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بروجرد شهید را وجه الله توصیف و بیان کرد: در قرآن کریم مقام شهید را هم‌ردیف با اولیا و مقربان ذکرشده است که این مقامی است که نصیب هرکس نمی‌شود.

 

وی با اشاره به روحیات شهدا در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل، عنوان کرد: برخی از شهدا در بحبوحه نبرد خدا را با چشم خود دیده‌اند همان‌گونه که در شب‌های عملیات شاهد تغییر رفتار برخی از شهدا بوده‌ایم.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بروجرد با اشاره به اینکه شهدا باخدا معامله می‌کنند، خاطرنشان کرد: افراد زیادی از دنیا می‌روند و پس از گذشت سال‌ها از یادها می‌روند اما شهدا برای همیشه در یاد و خاطره خانواده‌هایشان می‌مانند.

 

انتهای پیام/

 
 
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات