فرماندار دورود در گفت‌و‌گو با لرستان خبر:

لرستان خبر: فرماندار دورود گفت: تعدد و تنوع جاذبه‌های طبیعی در شهرستان دورود سالانه 180 هزار گردشگر را به شهرستان دورود می‌کشاند.

ماشاءالله نعمتی در گفت‌و‌گو با لرستان خبر، اظهار داشت: وجود دریاچه گهر به عنوان بارزترین جاذبه طبیعی هر‌ساله میزبان بیش از 30 هزار گردشگر داخلی و خارجی است.

 

وی  افزود: پنج آبشار دائمی و فصلی، سه رودخانه، 17 دهنه سراب  و 170 دهنه چشمه، وجود دره‌های زیبا از جمله دره نی‌گاه  از جمله دیگر جاذبه‌های شهرستان دورود است که در فصل گردشگری میربان گردشگران است.

 

فرماندار دورود عنوان کرد: توجه به ایجاد زیرساخت‌های گردشگری به منظور ایجاد اشتغال و توسعه فضای کسب‌و‌کار به عنوان یکی از اولویت‌های مدیریت اجرائی شهرستان در سال جاری است.

 

وی تصریح کرد: در سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور به استان لرستان اعتباری معادل 400 میلیون تومان برای ایجاد زیرساخت‌های گهر اختصاص یافت  که باید تا قبل از اتمام سال 93 پرداخت می‌شد که تا‌کنون از پرداخت آن به شهرستان خبری نیست.

 

نعمتی با عنوان این‌که تا شروع فصل گردشگری در دریاچه گهر فرصت زیادی نمانده است، خاطر‌نشان کرد: مسئولان میراث فرهنگی باید اقدامات لازم برای جذب این اعتبار از سوی سازمان میراث فرهنگی را انجام دهند.

 

وی بیان کرد: شهرستان دورود از نظر جاذبه‌های طبیعی از وضعیت ممتازی در سطح استان برخوردار است و در صورت توجه بیشتر میراث فرهنگی و گردشگری و ایجاد زیرساخت‌های لازم می‌توان گام‌های بزرگی در راستای کاهش نرخ بیکاری در شهرستان دورود برداشت.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات